Wkrótce nowy album

Już niedługo możemy spodziewać się nowej płyty Closterkellera. Anja Orthodox zdradza PAP Life, że będzie to album koncepcyjny i być może najlepsza płyta w historii zespołu.

PAP Life: – Ostatnio coraz więcej panią widać. Czy szykuje się coś szczególnego?
Anja Orthodox: – Jestem w przededniu nagrywania nowej płyty. Właśnie nastał mój ukochany okres, który się często powtarza w moim życiu, czyli tworzę nowy materiał. W tym czasie najbardziej spełniam się jako artystka i jestem bardzo szczęśliwa, aczkolwiek trochę bez kontaktu z rzeczywistością i trudniejsza niż zwykle.
PAP Life: – Czy coś się zmieniło od ostatniego takiego okresu?
A.O.: – Właściwie to chyba nic. Mam męża, dzieci i wszystko jest normalnie. A w ramach zespołu zmieniliśmy menedżera, co zaowocowało ogromną liczbą koncertów. Przed nami też już zaplanowana trasa promocyjna nowej płyty, której premiera będzie miała miejsce pod koniec września. Wtedy zagramy 33 koncerty. A z nowości… Tworzymy nowy materiał. Kto wie, czy nie kroi się taka naprawdę wybitna płyta…
PAP Life: – Najlepsza w karierze?
A.O.: – Nie wiem, czy najlepsza, bo sztuka to nie sport. Ale wydaje się wielka.
PAP Life: – Zaskoczy fanów?
A.O.: – Nie aż tak. To będzie muzyka bardzo w klimacie najlepszego wydania Closterkeller. Po płycie “Aurum” (2009) poprzeczka jest bardzo wysoko. Sami sobie stworzyliśmy problem i teraz z nim walczymy (śmiech). Przed nami nagrania, a ja mam jeszcze większość tekstów do napisania.
PAP Life: – A w warstwie tekstowej, co będzie charakteryzowało płytę?
A.O.: – Pierwszy raz w życiu spróbuję napisać concept album. To wielkie wyzwanie dla twórców, ale po 22 latach można spróbować. Album koncepcyjny polega na tym, że muzyka i teksty snują się wokół jednego tematu i jeden po drugim opowiadają pewną historię. Płyta ma stanowić logiczną całość. Jedno ma wynikać z drugiego: następstwo klimatów, emocji, no i tekstów.
PAP Life: – Jaka będzie myśl przewodnia albumu?
A.O.: – Może troszkę za wcześnie, by mówić, co będzie tym konceptem. Na pewno zbudujemy płytę wokół uczuć i przeżyć. Nie będzie to materiał zaangażowany politycznie.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments