Wkrótce otwarcie parku historycznego z rakietą V-2

1 Robotnicy, pracujący przy budowie rakiety V-2 w ropczyckim POM. Teraz rakieta stoi już w parku historycznym w Bliźnie i jest pomalowana w stylu moro.

BLIZNA. To będzie jedna z największych atrakcji na Podkarpaciu.

Park Historyczny Blizna zostanie utworzony w autentycznym miejscu lokalizacji byłego niemieckiego poligonu wojskowego z okresu II wojny światowej, gdzie odbywały się próby broni rakietowej V1 i V2. Największą atrakcją będzie rakieta V-2, którą na specjalne zamówienie zrobił ropczycki POM. Wierna kopia niemieckiej rakiety ma 14 metrów i 60 centymetrów długości oraz waży 3,5 tony. Pod koniec sierpnia nastąpi otwarcie parku.

Obszar bezpośrednio związany z usytuowaniem projektu w miejscowości Blizna posiada powierzchnie około 1 km2. Park historyczny wzbudza sensację nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Co roku do Blizny przyjeżdżają turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii i Francji.

Więcej w Super Nowościach

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
9 lat temu

dobrze by było aby ci Panowie z tego Pom-u jak mają smykałkę to by może uruchomili tak seryjną produkcję – przydała by się taka baza pocisków do obrony podkarpacia -są uczelnie – młodzi z pomysłami by to jeszcze udoskonalili i nie potrzebne by nam tu były jakieś „parasole ” rakietowe z wydumanymi terminami realizacji tylko byśmy mieli swoją bazę rakietową – a tak na początek to drugą by mogli zrobić i w dniu otwarcia ją odpalić – tylko gdzie by ją wycelować ?

Sagittarius
Sagittarius
9 lat temu
Reply to  roman

Moskwa? Bruksela? Ale jedna rakieta (żeby jeszcze była prawdziwa) byłaby tylko dla symbolu ;)