Wkrótce premiera „Watahy 2”

Fot. Materiały HBO

Fot. Materiały HBO

Najchętniej oglądany w Polsce serial HBO powraca. Premiera drugiego sezonu kręconej w Bieszczadach „Watahy” odbędzie się w niedzielę – 15 października.

Drugą odsłonę popularnego serialu z Leszkiem Lichotą i Aleksandrą Popławską w rolach głównych, zobaczymy w HBO i HBO GO. Realizowane w Bieszczadach zdjęcia trwały od października 2016 r. do końcu lutego 2017 r.

Pierwszy sezon „Watahy” okazał się dużym sukcesem. W Polsce jego oglądalność trzykrotnie przerosła kultową „Grę o tron”. Serial był emitowany w ponad 20 krajach, w Europie Środkowej, Skandynawii, Niemczech czy Wielkiej Brytanii.

Drugi sezon, składający się z 6 odcinków, ponownie przeniesie widzów w Bieszczady, które tym razem pokażą swoje mroczniejsze oblicze. Akcja rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach pierwszego sezonu. Pogranicze jest niespokojne, coraz więcej ludzi nielegalnie przekracza granicę, a Straż Graniczna funkcjonuje pod ogromną presją. Po odkryciu makabrycznej zbrodni na granicy prokurator Dobosz (Aleksandra Popławska) otrzymuje zadanie poprowadzenia śledztwa i pełna obaw wraca w Bieszczady. Markowski (Andrzej Zieliński) twardą ręką trzyma watahę, zyskał zaufanie swoich podwładnych, ale sprawy sprzed lat nie dają mu  spokoju. Grzywa nie żyje. Rebrow (Leszek Lichota) ścigany przez wymiar sprawiedliwości ukrywa się w bieszczadzkiej głuszy. Zmaga się z dziką naturą, a kontakt utrzymuje tylko z dwojgiem przyjaciół – Łuczakiem (Jacek Lenartowicz) i Martą (Anita Jancia-Prokopowicz). Wszystko zmienia się, gdy w jego kryjówce pojawia się nielegalna imigrantka – Alsu (Anna Donchenko).

- Drugi sezon niemal w całości będzie rozgrywał się zimą. Wiktor Rebrow jest zupełnie inną osobą po czterech latach – mówi Leszek Lichota. – Pracując nad tą postacią, podchodziłem do tego na nowo, budując innego człowieka. Jego silne przeżycia z pierwszego sezonu, to z czym został, bardzo na tę postać wpłynęły.

PRAC NA PLANIE Wataha2 HBO for. Krzysztof Wiktor (11) high res

- Po raz drugi oddajemy Rebrowa w ręce nieobliczalnej bieszczadzkiej natury. Zero sentymentów, zero miękkiej gry. Wataha staje twarzą w twarz z demonami nierozliczonej przeszłości - mówi Bogumił Lipski, producent „Watahy” ze strony HBO.

- Jest dziko, jest nieprzewidywalnie, jest mroczno, zimno i groźnie. I taka jest „Wataha” – stwierdza Artur Kowalewski, producent „Watahy” z ramienia ATM Grupa.

W drugim sezonie „Watahy” ponownie występują: Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Anita Jancia-Prokopowicz, Mariusz Saniternik i Jacek Beler. W nowe role wcielą się Marek Kalita, Andrzej Konopka, Piotr Żurawski, Grzegorz Damięcki, Matylda Damięcka, Helena Norowicz, Weronika Humaj oraz ukraińska aktorka Anna Donchenko.

Reżyserami drugiego sezonuWatahy” są Kasia Adamik („Boisko bezdomnych”, „Wataha I”) oraz Jan P. Matuszyński („Deep Love”, „Ostatnia Rodzina”). Scenariusz napisali Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka, Bartosz Janiszewski oraz Marta Szymanek. Autorem zdjęć jest ponownie Tomasz Augustynek. Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch (Executive Producer). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentami ze strony ATM GRUPA są Artur Kowalewski i Andrzej Muszyński.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.