Wkrótce w szpitalu ruszy nowy blok operacyjny

Dla krośnieńskiego szpitala nowy blok operacyjny jest niezbędny. Nowe sale prezentują się naprawdę okazale. Fot. Wioletta Zuzak
Dla krośnieńskiego szpitala nowy blok operacyjny jest niezbędny. Nowe sale prezentują się naprawdę okazale. Fot. Wioletta Zuzak (2)

KROSNO. Pacjenci krośnieńskiej lecznicy będą operowani w jednym z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w Polsce.

Jak się dowiadujemy, blok operacyjny zostanie oficjalnie otwarty 6 grudnia br., a już na początku stycznia 2014 roku będą przeprowadzane pierwsze zabiegi. Dobiega właśnie końca II etap inwestycji. Zrealizowanie tego zadania, wartego ponad 60 milionów złotych, to dla szpitala w Krośnie konieczność, ponieważ obecny blok nie spełnia standardów i jest za ciasny.

Nowy blok operacyjny powstaje etapami. Zajmie łączną powierzchnię blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Budowę obiektu rozpoczęto w drugiej połowie 2011 roku. Pierwszy etap zakończył się w 2012 r. Obejmował on wzniesienie samego budynku, wykończenie sześciu sal operacyjnych, centralnej sterylizatorni oraz OIOM. W ramach drugiego, trwającego aktualnie etapu, zaplanowano wykończenie pozostałych czterech sal operacyjnych, drugiej sali OIOM, dwóch dyżurek lekarskich oraz zakup niezbędnej aparatury i sprzętów medycznych. Kwota potrzebna na realizację powyższych zadań szacowana była na 7,5 miliona złotych i w tym roku została w całości pozyskana ze środków marszałkowskich.

Blok operacyjny na miarę XXI wieku!
– W późniejszym czasie ma zostać zrealizowany jeszcze III etap inwestycji, obejmujący wykończenie sali konferencyjnej, która nie jest jednak niezbędna do otwarcia i funkcjonowania obiektu. Również w grudniu planuje się przeniesienie starych sal operacyjnych do nowego bloku – mówi Iwona Barud ze szpitala w Krosnie.

Zadanie jest finansowane ze środków budżetu województwa (w większości), dotacji unijnych oraz środków własnych szpitala.

Wioletta Zuzak

Wkrótce w szpitalu ruszy nowy blok operacyjny

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments