Włącz się w kwestę na rzecz zdolnej młodzieży

Ok. 500 uczniów będzie kwestowało na ulicach miasta od tego piątku (12 bm.) do niedzieli (21 bm.) na rzecz Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia". Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Fot. Archiwum

KRAJ, RZESZÓW. Trwa zbiórka na stypendia papieskie.

Jan Paweł II niejednokrotnie wzywał nas do solidarności z ubogimi. Od 11 lat przesłanie to realizuje Fundacja “Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która zbiera pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. W tym roku skorzysta z nich w całej Polsce aż 2,5 tys. osób.

- Gdyby nie stypendium nie mogłabym sobie pozwolić na kontynuowanie nauki na uczelni wyższej. Jest to dla mnie również ogromne wsparcie nie tylko finansowe, ale i duchowe, a także okazja do poznania wielu wartościowych ludzi – podkreśla Małgorzata Gubernat, studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, od czterech lat stypendystka papieska.

Kto może liczyć na takie stypendium? Uczniowie od II klasy gimnazjum do klasy maturalnej, mieszkający na wsi lub w małym mieście, u których w domu dochód na osobę w rodzinie nie przekracza miesięcznie 1050 zł brutto. Kandydaci do stypendium muszą mieć wysoką średnią ocen – w gimnazjum powyżej 4,8, w liceum powyżej 4,5.

Na co można przeznaczyć stypendium?
Na kontynuację nauki. Stypendium składa się z pakietu: socjalnego i naukowego. Z tego pierwszego można opłacić koszty dojazdu, zakwaterowanie w internacie, akademiku, kupno odzieży. Pakiet naukowy jest przeznaczany na książki, opłaty za Internet, dodatkowe lekcje, itp. Miesięcznie stypendyści otrzymują do 430 zł. Jak starać się o takie stypendium? W dowolnym momencie roku szkolnego należy skontaktować się z koordynatorem diecezjalnym i przedstawić mu sytuację szkolną i rodzinną oraz miejsce zamieszkania. Szczegóły i lista koordynatorów na stronie: www.dzielo.pl/

Chcesz wspomóc młodych i zdolnych ludzi?
Włącz się w publiczną zbiórkę, która pozwoli na budowę “żywego pomnika” dla Jana Pawła II. Wolontariusze (ok. 500 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych) z charakterystycznym żółto-niebieskim logiem Fundacji będą kwestować na ulicach Rzeszowa od piątku (12 bm.) do niedzieli (21 bm.) w godz. 9 – 18.

- Z okazji Dni Papieskich przez cały weekend (12 – 14 bm.) to właśnie my stypendyści, będziemy pomagać mieszkańcom Rzeszowa pielgrzymować z bł. Janem Pawłem II po miejscach związanych z tymi osobowościami, których Jan Paweł II beatyfikował lub kanonizował. Wśród wszystkich pielgrzymów rozlosujemy sympatyczne upominki w niedzielę (14 bm.) podczas koncertu papieskiego o godz. 21 na rzeszowskim rynku – informuje Małgorzata.

bes

do “Włącz się w kwestę na rzecz zdolnej młodzieży”

  1. klient “Społem”

    Czytalem sprawozdanie jednej z zainteresowanych osob ktora stwierdzala ze pomoc jaka dochodzi dla stypendystow wynosi tylko 30% zebranych pieniedzy. Gdzie sie podziewa pozostale 70% zebranych pieniedzy nie udalo sie ustalic. KOSMICZNA „czarna dziura”. Wpada tam 70% budzetu i znika.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.