Jeszcze kilkanaście dni i al. Rejtana będzie gotowa

Fot. Paweł Bialic
W czwartek uruchomiona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Rejtana-Kopisto-Niepodległości. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Od czwartku od godziny ok. 13 działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Rejtana z ul. Kopisto i al. Niepodległości.

Dobrą wiadomością dla kierowców jest również to, że wkrótce prace remontowe na al. Rejtana zostaną zakończone. – Liczymy, że uda się je zakończyć do końca listopada, najpóźniej na początku grudnia – mówi Bogusław Cienki, menedżer projektu ze Skanska.

Wszystkie roboty nawierzchniowe zostały wykonane. Na większym odcinku alei zostały namalowane poziome znaki drogowe, a przy na chodnikach układana jest kostka brukowa.

– Prace bitumiczne trwają na drogach podporządkowanych: Popiełuszki, Paderewskiego i innych – wymienia Cienki.

Modernizacja alei Rejtana kosztuje ok. 27 mln zł. Pieniądze w większości pochodzą z tzw. dużego programu transportowego.

en

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stoisław
Stoisław
7 lat temu

Na przyszłość, gdy wyłączą światła, to skrzyżowanie Rejtana z Kopisto powinno być klasycznym ruchem okrężnym z pierwszeństwem na rondzie. Komuś brakło wyobraźni i korkowało się wszystko na amen.

neo
neo
7 lat temu
Reply to  Stoisław

To nie jest rondo tylko skrzyżowanie i trzeba stosować się do znaków . A nie pchać się pod inne samochody.

eugenio
eugenio
7 lat temu

jechałem przez skrzyżowanie jak światła wróciły po przeszło pół roku i bardzo cieszyłem się wraz z całą rodziną z tego faktu. machałem rąsią i usmiechałem sie ciepło. tylko z jakiego powodu podczas włączania światła stała na skrzyżowaniu żandarmeria wojskowa???????????

Anal Fatal
Anal Fatal
7 lat temu
Reply to  eugenio

ŻW miała zabezpieczyć zwyczajnych użytkowników dróg przed osobami, które zamiast skupić się na prowadzeniu pojazdu, rozglądały się na wszystkie strony i bardzo cieszyły z włączonej sygnalizacji.

pola
pola
7 lat temu

łaskawie, szkoda zetyle musiało tam był stłuczek, ruch odbywał się płynnie….hehe ktoś tu bzdury straszne pisze, szkoda że tego nie było widac cała targowa stała w korku, most zamkowy w korku…no ale szło płynnie, ciekawe co w tym czasie robił policja bo to oni powinni wtedy kierowac ruchem ale kASE PAŃSTWOWĄ BIORĄ……….

pp
pp
7 lat temu

Chaos? Na czas remontu przez to skrzyżowanie jechało się bardzo płynnie

tom
tom
7 lat temu

No super, tylko pół roku nie działała. Pogratulować kretynom z MZD i Policji którzy na to pozwolili

Marzanna
Marzanna
7 lat temu
Reply to  tom

tom, Ty byś ulicę Rejtana wyremntował zapewne w jedną noc – mistrzu remontów. Pewnie przyjeżdżasz do Rzeszowa z jakiejś okolicznej wiochy i jak co rano wleczesz sie w gigantycznej kolejce aby zatkac miasto i zająć mieszkańcom miejsca pracy. Ja nie tylko podejrzewam, ale jestem wręcz pewna, że „kretyni” z MZD i policji nie chcieli by cię nawet kopnąć w tyłek i to z bardzo prostej przyczyny. Twój tyłek jest zapewne mądrzejszy od móżgu i z powodów humanitarnych nie warto w niekopać weń zasadzać kopniaków.

tom
tom
7 lat temu
Reply to  Marzanna

Droga Marzanno, może to być trudne, ale spróbuj pomyśleć, czy na prawdę nie można zmusić wykonawcy, by przełączył sygnalizację na nową w ciągu np. jednego weekendu? Jak widać w Rzeszowie nie można, bo zajmują się tym ludzie z wyraźnie ograniczoną wyobraźnią. A Tobie gratuluję wyrozumiałości dla głupoty i nieróbstwa. Ja mam jej zdecydowanie mniej.

zdzich
zdzich
7 lat temu
Reply to  Marzanna

Bardzo wysoki poziom intelektualny wypowiedzi.Gratuluję!!

eeeeeeee
eeeeeeee
7 lat temu

Na tym skrzyżowaniu akurat chaosu nie było, a czemu nikt nie wspomni o skrzyżowaniu Rejtana z Lubelską, tu się „cuda” działy.,

aaaaaaa
aaaaaaa
7 lat temu
Reply to  eeeeeeee

Rejtana się nie krzyżuje z Lubelską ;) Bynajmniej nie w Rzeszowie. Ewentualnie z Lwowską.

wapniak zygmunt
wapniak zygmunt
7 lat temu
ROMAN
ROMAN
7 lat temu

no bez przesady chaosu nie było ; znaki stały wystarczyło tylko patrzeć co się dzieje na drodze i wyjechać z domu 15 minut wcześniej

kubica
kubica
7 lat temu

Jaki chaos?