Władyczyn już prawie dyrektorem MNZP

Wojciech Władyczyn czeka na akceptację wyników konkursu. Fot. Monika Kamińska

PRZEMYŚL, RZESZÓW. 9 sierpnia komisja konkursowa “przesłuchiwała” jedynego kandydata, który zgłosił się do ogłoszonego przez Zarząd Województwa Podkarpackiego konkursu na dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

Był nim pełniący obowiązki szefa placówki od lutego zeszłego roku, Wojciech Władyczyn. – Komisja przedstawi teraz wynik konkursu zarządowi – wyjaśniła Monika Konopka z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. – Nic więcej na razie nie możemy powiedzieć – dodała.

Nam udało się nieoficjalnie dowiedzieć, że podczas obu etapów konkursowych, które obejmują merytoryczne sprawdzenie przydatności kandydata na stanowisko dyrektora MNZP i indywidualną rozmowę z nim, Władyczyn wypadł świetnie. Na 11 członków komisji konkursowej, w skład której weszli  m.in. przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za tym, by przemyskim muzeum pokierował on właśnie, zagłosowali wszyscy.

– Nieskromnie powiem, że jestem zadowolony z tego, jak się zaprezentowałem – powiedział nam tuż po konkursowym “maglowaniu” W. Władyczyn. Teraz trzeba poczekać na  akceptację  wyniku konkursu przez Zarząd Województwa.

emka

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments