Władza wypłaca pieniądze tylko swoim?

Władze miasta Krosna wystąpiły do Funduszu Inwestycji Lokalnych z trzema wnioskami na łączną kwotę 28 mln zł na realizację trzech inwestycji. Niestety, z tego trzeciego już rozdania pieniędzy funduszowych nie dostaną ani złotówki. Prawdopodobnie dlatego, że prezydent Piotr Przytocki nie jest członkiem PiS-u, a bezpartyjny. Gdyby należał do rządowego ugrupowania, to Krosno na pewno otrzymałoby wsparcie.

W drugim rozdaniu środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych miasto Krosno również nie otrzymało środków finansowych (jedynie z z pierwszego naboru dostało 12 mln zł). Mimo to niezrażone tym władze miasta postanowiły złożyć trzy wnioski w kolejnym, trzecim już rozdaniu. Przypomnijmy, we wcześniejszym drugim etapie rozdzielania środków, pieniędzy nie dostał Rzeszów (ówczesny prezydent Tadeusz Ferenc nie należał do PiS-u) podobnie jak Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla, który również został wyautowany przez rząd i nie dostał pieniędzy na inwestycje z FIL. Natomiast Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli (członek PiS), i owszem w drugim rozdaniu otrzymał 15 mln zł.
– Nie otrzymaliśmy informacji odnośnie do powodów nieuzyskania dofinansowania z trzeciej puli Funduszu Inwestycji Lokalnych – poinformowała nas Joanna Niepokój z Urzędu Miasta w Krośnie. – Złożyliśmy trzy wnioski: na kwotę 4 mln zł na instalację fotowoltaiczną i hybrydową do montażu na budynkach użyteczności publicznej w mieście Krosno, na budowę Przedszkola Miejskiego przy ul Bohaterów Westerplatte (5,9 mln zł) i na budowę drogi od ulicy Bieszczadzkiej do ulicy Sikorskiego (18,3 mln zł).
Tak więc wynika z tego, że znów rząd nie dofinansowuje z Funduszu Inwestycji Lokalnych samorządów, w których wójtowie, burmistrzowie i prezydenci należą do partii opozycyjnych lub też reprezentują lokalne samorządowe organizacje, albo są bezpartyjni. Dotyczy to miast gmin i nie tylko na Podkarpaciu, ale m.in. i Warszawy, Krakowa czy Poznania, gdzie z tego funduszu nie wpłynęła ani złotówka, a prezydenci nie należą do partii, która obecnie rządzi w naszym kraju.

Mariusz Andres

5 18 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wspolczesny Agabos
wspolczesny Agabos
6 dni temu

To nie prezes rzadzi PARTIA, ale dana partia POWIERZA swoje przywodztwo POPRZEZ GLOSOWANIE prezesowi.
W POLSCE jest ANARCHIA !
Kaczynski, HITLER czy STALIN to takie same KVRWY ktorzy sila i PODSTEPEM zagarneli wladze w swoim panstwie i chcieli lub chca rzadzic calym Swiatem.

radek
radek
11 dni temu

Za niedługi czas Polska będzie państwem upadłym. Zdewastowano wszystkie instytucje poczynając od Trybunału Konstytucyjnego,Sądu Najwyższego,Krajowej Rady Sądownictwa,Państwowej Komisji Wyborczej,służby cywilnej,służby zdrowia,szkolnictwa i td.Sponiewierano Konstytucję RP,zniszczono praworządność i trójpodział władzy. Krajem rządzi nieodpowiedzialny starzec o bolszewickiej mentalności i toksycznym,mściwym usposobieniu. Większość narodu jest cywilizacyjnie bierna,nieufna wobec nowoczesności,wspierająca plebejską partię,wprowadzającą najgorsze,cofające postęp normy i obyczaje.Ograniczanie samorządności prowadzi do centralizmu zarządzania,co jest dla kraju niebezpiecznym powrotem do przeszłości.Coraz trudniej będzie Polsce i Polakom o szacunek i poważanie w świecie.

Pompo
Pompo
12 dni temu

PiS juz nawet przed rolnikami ucieka. Ale przyjdzie kryska na każdego PiSiora.

sYNh1ZaV1PMNf7Ut.jpg