Władze i przedsiębiorcy żądają likwidacji korków

Korki na drodze pomiędzy Rzeszowem a Głogowem doskwierają kierowcom już od wielu miesięcy. Fot. Wit Hadło

GŁOGÓW MŁP., RZESZÓW. Drogą krajową nr 9 z Głogowa do Rzeszowa trudno przejechać.

Przedsiębiorcy z Rogoźnicy oraz władze gminy Głogów Młp. walczą o poprawę rozwiązań komunikacyjnych i likwidację korków na drodze krajowej nr 9 z Rzeszowa do Głogowa Małopolskiego. Pismo w tej sprawie skierowali do marszałka Mirosława Karapyty i do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Liczą na lobbowanie w tej sprawie i nacisk na Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, która administruje drogą.

Pod pismem podpisali się przedstawiciele 41 firm ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej S2 w Rogoźnicy i z przedsiębiorstw z terenu gminy Głogów Młp.

Poważne utrudnienia na drodze krajowej nr 9 powstały w związku z rozbudową Specjalnej Strefy Ekonomicznej S2 w Rogoźnicy, włączeniem do dk 9 drogi wojewódzkiej Jasionka-Rudna Mała i poprzez skrzyżowanie zlokalizowane w Rudnej Małej, które jest niewystarczające dla obecnego natężenia ruchu pojazdów. Dotyczy to zarówno aut podążających w kierunku Rzeszowa, jak i Głogowa Młp.

– Wnosimy o stworzenie oraz poparcie przy tworzeniu rozwiązań komunikacyjnych poprawiających ruch samochodowy na tym odcinku drogi nr 9 – powiedział Jerzy Komaniecki, wiceburmistrz Głogowa Młp. – Szczególne znaczenie miałyby tu węzły komunikacyjne kierujące ruch bezpośrednio do strefy S2 oraz pozwalające na płynny przejazd pojazdów przez skrzyżowanie dk 9 z drogą wojewódzką  Jasionka-Rudna Mała.

Przedsiębiorcy narzekają, że obecnie uciążliwości komunikacyjne w postaci zatorów utrudniają swobodę przejazdu pracownikom firm, kontrahentom i okolicznym mieszkańcom. Właściciele tamtejszych firm zainwestowali na tym terenie duże środki finansowe, utworzyli miejsca pracy, wpłynęli na rozwój przemysłowy regionu, zasilili budżet państwa oraz województwa wpływami z podatków i dlatego proszą władze samorządowe Podkarpacia o pomoc w tej sprawie.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gal-
gal-
9 lat temu

Za tą sytuację należy obwiniać zarządcęę drogi W-869 bo to jej skrzyżzowanie z K-9 powoduje najwięcej korków. Oczywwiście zarząd w odpowiedzi na maile tłumaczy się brakiem pieniędzy.

Wałek
Wałek
9 lat temu

Jasne… Nie wiedzieli gdzie budują?teraz się obudzili ? Niech sobie zbudują skrzyżowania… Głodówkę pensje płaca ludziom i jeszcze chcą ciągnąć z naszych podatków ? Przecież to prywatny interes prezesów…. Niech zainwestują bedą mieć lepiej…