Włamał się do kościoła… znowu

Fot. KMP Przemyśl
Fot. KMP Przemyśl

PRZEMYŚL. Kara pozbawienia wolności do 10 lat grozi mieszkańcowi Przemyśla, który kilka dni temu włamał się do jednego z przemyskich kościołów i okradł skarbonkę.

Do zdarzenia doszło 20 września br. Około godziny 12 do jednego z kościołów przyszedł mężczyzna. Kościół był zamknięty, więc uszkodził drzwi boczne i wszedł do jego wnętrza. W jego zainteresowaniu znalazła się skarbonka, do której wierni wrzucają datki. Jak ustalili policjanci, mężczyzna skradł z niej bilon o wartości około 150 złotych.

Gdy tego samego dnia ksiądz zorientował się, że w jego kościele było włamanie, niezwłocznie powiadomił policjantów. Funkcjonariusze natychmiast wykonali czynności na miejscu zdarzenia, w trakcie których zabezpieczyli ślady działania sprawcy i przesłuchali świadków.

Kilkudniowa praca policjantów zaowocowała zatrzymaniem mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. 32-letni mieszkaniec Przemyśla usłyszał zarzut i złożył wyjaśnienia. Przyznał się do jego dokonania.

W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna kilkanaście dni temu wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę 8,5 roku pozbawienia wolności za włamania, głównie do kościołów.

Teraz ponownie odpowie karnie. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

tc/KMP Przemyśl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
katolik
katolik
7 lat temu

Sa posrod nas i tacy co kradaja koscioly bez wlamywania sie !

blokers
blokers
7 lat temu

Podobno Bozia się bardzo cieszy ,jak zlodziej okradnie złodzieja

hijena
hijena
7 lat temu

to wykroczenie ,to niska szkodliwość czyny,powinien odpowiadać jak za kradzież sąsiadowi kury nioski

rechotnik
rechotnik
7 lat temu

Chlopisko chcialo tylko miec zapewnione darmowe mieszkanie i wikt przez okres zimowy.