Włamał się do… własnego domu

Fot. Archiwum

MIELEC. Policjanci zatrzymali we wtorek 21-letniego sprawcę włamania do własnego domu. Mężczyzna pozostawił również list z pogróżkami pod swoim adresem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prowadząc czynności w sprawie włamania do domu w jednej z podmieleckich wsi ustali, że sprawcą tego włamania jest mieszkający w tym domu mężczyzna. Podczas nieobecności domowników włamał się do zamkniętego pokoju swojej ciotki i ukradł jej 550 zł. Następnie wyszedł z domu zamykając drzwi kluczem ukrytym na posesji w miejscu znanym domownikom. Aby odsunąć od siebie podejrzenia pozostawił własnoręcznie napisany list z pogróżkami pod swoim adresem. Zadzwonił również z telefonu komórkowego na domowy telefon stacjonarny udając, że dzwonił do niego nieznany mężczyzna i mu grozi.

Policjanci wyjaśnili wszystkie wątpliwości, które pojawiły się wokół tego włamania i we wtorek zatrzymali 21-latka. Przyznał się do postawionych mu zarzutów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili do prokuratora o zastosowanie wobec niego środka zapoiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

tc/KPP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o