Włoskie odświeżenie Asseco Resovii

Fot. Wit Hadło

Fot. Wit Hadło

SIATKÓWKA. PLUSLIGA. Nowy sztab szkoleniowy zespołu z Rzeszowa.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem możliwość pracy w Asseco Resovii, która jest jednym z najlepszych klubów w Europie – mówił na konferencji prasowej nowy szkoleniowiec zespołu z Rzeszowa, Roberto Serniotti. 55-letni Włoch podpisał dwuletni kontrakt.

- Trener Serniotii ma olbrzymie doświadczenie i osiągnięcia w ostatnich latach. Mam nadzieję, że teraz będzie osiągał sukcesy z Asseco Resovią. Trener ma konkretną wizję jak chce pracować, co nam bardzo odpowiada – mówi Bartosz Górski, prezes klubu z Rzeszowa. Serniotti w ostatnich dwóch latach prowadził Berlin Recycling Volleys, z którym zdobył dwukrotnie mistrzostwo Niemiec (2016 i 2017r.), a także Puchar CEV i Puchar Niemiec (w sezonie 2015/2016). W przeszłości prowadził też z sukcesami kluby włoskie, m.in. Diatec Trentino, a z francuskim VB Tours wygrał Ligę Mistrzów. Pracował również z reprezentacją Włoch i Francji.

Włoski szkoleniowiec Asseco Resovii ma już praktycznie zbudowany zespół na nowy sezon, a teraz pozostaje mu skompletowanie sztabu szkoleniowego. Jego asystentem będzie Lucio Antonio Oro, z którym pracował w minionym seoznie w Berlinie. 40-letni Brazylijczyk w przeszłości był zawodnikiem klubów włoskiej Serie A2. – Nie jest moją intencją radykalna zmiana sztabu szkoleniowego, ale też chcę wykorzystać doświadczenie i wiedzę tych, którzy ze mną do tej pory pracowali – mówi Serniotti, który będzie miał do dyspozycji nowego, włoskiego trenera od przygotowania fizycznego. – Praca w jednej z najważniejszych lig na świecie – PlusLidze jest ogromnym wyróżnieniem, a szczególnie w tak ważnym klubie jak Asseco Resovia. Jestem podekscytowany tym nowym doświadczeniem i umotywowany. Od kilku miesięcy byliśmy w kontakcie z klubem, choć nie ukrywam, że miałem też inne oferty. Po tym jak trener Andrzej Kowal złożył rezygnację rozmowy nabrały dynamicznego tempa i natychmiast podjąłem decyzję o podpisaniu kontraktu – mówi Serniotti, który ubolewa, że jego nowy zespół nie zagra w Lidze Mistrzów. – Nie podoba mi się, że zabraknie nas w tych rozgrywkach, ponieważ klub ma doświadczenie i sukcesy. Naszym celem jest znów awansować do LM, bo ten klub zasługuję na grę w tych rozgrywkach każdego roku. Najważniejsza jest jednak chęć rozwoju zespołu. Mogę zrozumieć, że drużyna nie gra najlepiej, ale nie mogę akceptować tego, że zespół mocno nie pracuje na treningach. W każdym sezonie chcę pracować jak najlepiej i rozwijać się. Treningi będą otwarte, zapraszam kibiców, żeby mogli zobaczyć, jakie będą postępy – deklaruje włoski szkoleniowiec Asseco Resovii, który spotkał się ze swoim poprzednikiem.

Mający ważną umowę z klubem Andrzej Kowal ma podobno sprawować funkcję dyrektora sportowego. – Nie rozmawialiśmy jeszcze z trenerem Kowalem co do jego przyszłości. Obowiązuje nas z nim kontrakt i jesteśmy otwarci na jego propozycję. Jeśli taka będzie wola trenera, to poszukamy mu nowej roli w klubie – mówi Bartosz Górski, prezes Asseco Resovii, w składzie której do obsadzenia została już tylko jedna pozycja – przyjęcie. Przypomnijmy, że ważne umowy z Asseco Resovią mają: rozgrywający Michał Kędzierski, środkowi: Marcin Możdżonek, Bartłomiej Lemański i Dawid Dryja, atakujący: Jochen Schöps i Jakub Jarosz, przyjmujący: Thibault Rossard i John Gordon Perrin oraz libero Mateusz Masłowski, do którego dołączy Paweł Rusek grający ostatnio w Cuprum Lubin. W zespole pozostanie także rozgrywający Lukas Tichacek, a po wypożyczeniu z Espadonu Szczecin do czwartego zespołu minionych rozgrywek wracają Dominik Depowski i Łukasz Perłowski. – W ciągu tygodnia skład zespołu powinien być już domknięty – kończy prezes Asseco Resovii.

rm

do “Włoskie odświeżenie Asseco Resovii”

  1. psim_smentem

    Zostało jeszcze jedno miejsce do obsadzenia, o którym prezes Górski wciąż zapomina…To jest jego miejsce, miejsce prezesa Górskiego, którego Pan Góral powinien się pozbyć wraz z trenerem Kowalem!!!

  2. bLONDYNKA

    MEGA TANDEM. Kowal – dyrektor, Górski – prezes. A to się porobiło !

  3. johen

    A GDZIE ROZGRYWAJĄCY?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.