Wniosek upadłościowy “upadł”

W lipcu tego roku tu powinna być autostrada…Fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Nie będzie zmian na odcinku Rzeszów – Jarosław.

Wczoraj pisaliśmy o wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej firmy Polimex – Mostostal, jaki miał trafić do sądu. Chodzi o firmę budującą autostradę na odcinku z Rzeszowa do Jarosławia. Ma ona spore problemy, jednak wciąż walczy o przetrwanie.

Przedsiębiorstwo ma zaległości finansowe i jeden z wierzycieli, firma Eurometal z Warszawy, złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. Przedstawiciele Mostostalu odpowiadają jednak, że sprawie zgłoszonej przez Eurometal nie został nadany bieg z uwagi na fakt, że złożony wniosek zawiera istotne braki formalne. Oznacza to, że wniosek wpłynął ale zawierał błędy, więc sąd nie bierze go pod uwagę.

W sprawie chodzi o zaległości firmy Polimex – Mostostal wobec Eurometalu wysokości prawie około 500 tys. zł. Spór o pieniądze trwa od 2010 roku. Obie strony nie mogą dojść do porozumienia. – Polimex-Mostostal odstąpił od współpracy z firmą Eurometal ze względu na niewywiązywanie się przez tę firmę ze zobowiązań kontraktowych w zakresie terminów i jakości robót – napisał zarząd Polimeksu w swoich wyjaśnieniach. Polimeks twierdzi też, że dążył do ugodowego rozwiązania sporu, jednak druga strona nie zgodziła się na żadną z propozycji.

Mimo, że złożony upadłościowy wniosek nie będzie rozpatrywany, sytuacja firmy nie jest najlepsza. a postępy na placu budowy bardzo niewielkie. W lipcu tego roku kiedy odcinek w teorii miał być gotowy zaawansowanie osiągnęło na nim zaledwie 40 procent. Prace postępują jednak bardzo powoli, w sierpniu zaawansowanie osiągnęło około 42 procent.

***
Wniosek o upadłość Polimex-Mostostalu okazał się burzą w szklance wody. Jednak  sytuacja na odcinku wciąż jest zła.

Artur Getler

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ROMANVV Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

no a niektórzy myśleli że będzie jak w piosence- ściernisko zamieni się na San Francisco a co mamy ; rozgrzebane ściernisko.

VV
Gość
VV

a co niby zmienia?