„Wnuczek” wyłudził 100 tys. złotych

Fot. Archiwum

STALOWA WOLA. Mieszkanka Stalowej Woli straciła 100 tys. złotych, po tym jak otrzymała telefon z informacją, że jej wnuk spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy. Kobieta przekazała pieniądze, aby pomóc w kłopotach. 

Wczoraj rano na telefon stacjonarny 87-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna. W rozmowie przedstawił się jako najstarszy wnuk, który spowodował poważny wypadek drogowy i poprosił ją o pilną pomoc finansową, a także o to, aby o ich rozmowie nikomu nic nie mówić. Jak tłumaczył, potrzebuje 100 tys. złotych na polubowne załatwienie sprawy. Kobieta uzgodniła z rzekomym wnukiem, że pieniądze przekaże po ich wybraniu z banku.

W rozmowie telefonicznej uzgodnili również, że po pieniądze przyjedzie kurier. Rzekomy wnuczek podał imię i nazwisko tego człowieka. Około południa  w mieszkaniu starszej kobiety zjawił się kurier, któremu przekazała pieniądze. Oszustwo wyszło na jaw, kiedy mieszkanka Stalowej Woli zadzwoniła do prawdziwego wnuka, który zdementował całą historię o wypadku drogowym.

Policjanci ze Stalowej Woli poszukują oszusta.

pad/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hk
hk
9 lat temu

100 tys złotych……………..biedni emeryci w Polsce narzekający na każdy następujący po sobie rząd!!