Wnuk Elżbiety II uratował w górach staruszka

Wnuk Elżbiety II książę Cambridge William, współpilotował helikopter ratunkowy RAF, który przyszedł z pomocą 70-letniemu Nickowi Barnettowi w górach Snowdonii w północnej Walii. Barnett, sędzia w stanie spoczynku, zasłabł w czasie schodzenia po górskiej wspinaczce.

Życie Barnetta udało się ocalić dzięki szybkiemu zlokalizowaniu go i przewiezieniu do szpitala. Z helikopterem współdziałała naziemna ekipa ratownictwa górskiego. Książę William, pełniący służbę w bazie RAF-u na wyspie Anglesey otrzymał pochwałę za umiejętny pilotaż.

Jego zasługa polegała na takim ustawieniu maszyny, by jeden z członków załogi helikoptera mógł spuścić się po linie, dokonać szybkiej diagnozy, przytroczyć chorego do siebie, a następnie zasygnalizować pilotowi, że jest gotów do wciągnięcia.

Wnuk Elżbiety II wykazał sie nie po raz pierwszy. W ubiegły piątek książę William pilotował helikopter, lecący na ratunek 46-letniemu mężczyźnie, który spadł ze stromej i skalistej góry. Zadanie to wykonał w trudnych warunkach pogodowych przy porywistym wietrze.

(PAP Life), bez

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments