Woda i ścieki pójdą w górę

Mieczysław Skowron, dyrektor Zakładu Wodno-Kanalizacyjnego w Kolbuszowej: - Ceny d wody i ścieków w przyszłym roku będą wyższe, ale tylko minimalnie. Mogą one budzić kontrowersje, uważam jednak, że jest to właściwy poziom, aby zapewnić ciągłość dostawy wody i odbioru ścieków i utrzymać w dobrym stanie naszą infrastrukturę. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Metr sześcienny wody o 9 groszy, odprowadzenia ścieków o 14 groszy.

W przyszłym roku kolbuszowianie zapłacą więcej za wodę i odbiór ścieków. Podwyżka na szczęście nie jest wysoka. Na ostatniej sesji zgodziła się na to Rada Miejska, choć jej decyzja nie była jednomyślna. Przeciwko było czworo radnych, tyleż samo wstrzymało się od głosu, za nowymi taryfami podniosło rękę dwunastu rajców.

Cena metra sześciennego wody dla odbiorców indywidualnych wzrośnie z 3 zł i 20 gr. do 3 zł i 29 gr. Opłata abonamentowa (płacona raz w miesiącu) wzrośnie o 2 gr. do 4,04 zł.
W przyszłym roku wprowadzona zostanie nowa grupa odbiorców wody: spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Dla nich jeden metr sześc. kosztować będzie 3,24 zł. Woda na utrzymanie zieleni, dla straży pożarnej itp. Kosztować będzie 5 zł. – Przychody od tej grupy taryfowej pozwalają nam na pokrycie utrzymania bieżących hydrantów – tłumaczy Mieczysław Skowron, dyrektor Zakładu Wodno-Kanalizacyjnego w Kolbuszowej.

Cena odbioru m. sześc. ścieków dla gospodarstw domowych wzrośnie z 3,38 do 3,52 zł. Kolbuszowianie płaciliby więcej, gdyby nie dotacja gminy. Do każdego m. sześc. ścieków samorząd dopłacać będzie 0,67 zł. Dla pozostałych dostarczycieli nieczystości cena m sześc. wzrośnie z 4,14 do 4,19 zł. Stawka abonamentowa zwiększy z 4,46 do 4,48 zł

Paweł Galek

do “Woda i ścieki pójdą w górę”

  1. Ambroży

    Przecież to wbrew prawom natury , aby woda szła w górę rzeki, tym bardziej ścieki?.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.