Wojciech Kiełtyka nie chce być w radzie społecznej

Wojciech Kiełtyka uznał, że nie pogodzi pracy w radzie społecznej szpitala z obowiązkami zastępcy komendanta miejskiego w Przemyślu i złożył rezygnację. Fot. Archiwum

PRZEMYŚL. Rada Społeczna Szpitala Miejskiego jeszcze nie zaczęła działać, a już jeden członek zrezygnował.

Niedawno na naszych łamach opisywaliśmy burzliwe wybory członków Rady Społecznej Szpitala Miejskiego w Przemyślu podczas sesji nadzwyczajnej RM miasta. Koalicyjne kluby PO i Regia Civitas nie chciały “pójść” na propozycję opozycji, by każdy klub zgłosił jednego kandydata. Platforma zgłosiła ich trzech: Marka Kudłę, Michała Martowicza i Wojciecha Kiełtykę i wszyscy zyskali poparcie radnych. W. Kiełtyka jednak już kilka dni po wyborze go na członka rady społecznej złożył rezygnację.

Wojciech Kiełtyka (45 l.) jest zastępcą komendanta miejskiego Policji w Przemyślu. Jak wszyscy inni kandydaci rekomendowani przez kluby radnych złożył pisemną zgodę na kandydowanie na członka Rady Społecznej Szpitala Miejskiego w Przemyślu wymaganą z mocy prawa. Tymczasem nie minął jeszcze tydzień od kiedy radni uznali, że W. Kiełtyka powinien w radzie społecznej zasiąść, gdy do przewodniczącego RM w Przemyślu, Jana Bartmińskiego, wpłynęła rezygnacja Kiełtyki z członkostwa. Zastępca komendanta miejskiego Policji w Przemyślu motywuje swą decyzję tym, że po przemyśleniu sprawy uznał, iż nie zdoła pogodzić pracy w radzie społecznej z obowiązkami zawodowymi.

Zanalizował i postanowił zrezygnować
Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że Rada Społeczna Szpitala Miejskiego w Przemyślu jeszcze nie rozpoczęła pracy. – Po analizie statutu rady społecznej, który został przyjęty w tym samym dniu, w którym  wybrano mnie na jej członka, doszedłem do wniosku, że nie mam możliwości rzetelnie działać na rzecz szpitala, jako członek tej rady ii wypełniać obowiązków zastępcy Komendanta Miejskiego Policji – powiedział nam W. Kiełtyka – Postanowiłem zatem złożyć rezygnację i dać możliwość pracy w radzie innej osobie – dodał.

Czy warto było “szaleć”  tak?
Tymczasem były przewodniczący Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu   radny Rafał Oleszek (klub SLD)  uważa, że całe zamieszanie było niepotrzebne i wynikło z siłowego rozwiązania prezydenta Roberta Chomy oraz  koalicji rządzącej PO- Regia Civitas podczas wyborów członków rady społecznej.  – Nie wysłuchano argumentów opozycji, która wnosiła, by w radzie społecznej zasiadły osoby desygnowane przez wszystkie kluby będące w RM – przypomniał Oleszek, jednocześnie podkreślając, że przewodniczyć radzie społecznej powinien prezydent  Przemyśla.

Szef klubu PO w RM Przemyśla, Jerzy Krużel rezygnację Wojciecha Kiełtyki skwitował krótko: – Każdy, także osoba demokratycznie wybrana, może zrezygnować z powierzonej mu funkcji, jeśli uzna, że nie zdoła pogodzić jej z innymi obowiązkami – powiedział nam Krużel. – Klub PO pomyśli zatem o zaproponowaniu na członka rady społecznej innej osoby – dodał.

Monika Kamińska

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
asdfgrześ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
asdf
Gość
asdf

Jeden chociaż mądry.

grześ
Gość
grześ

Ciekaw jestem kto go wmanewrował w tą radę ?