Wojewoda odwołała Jerzego Wiśniewskiego

Wojewoda podkarpacki odwołała Jerzego Wiśniewskiego, byłego wojewódzkiego inspektora artykułów handlowych rolno-spożywczych. Fot. Wit Hadło
Wojewoda podkarpacka odwołała Jerzego Wiśniewskiego, byłego wojewódzkiego inspektora artykułów handlowych rolno-spożywczych. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, PODKARPACIE. W związku z aferą korupcyjną Mirosława K., byłego marszałka woj. podkarpackiego, zmiana na stanowisku inspektora artykułów handlowych rolno-spożywczych.

Jerzy Wiśniewski nie jest już wojewódzkim inspektorem artykułów handlowych rolno-spożywczych. Został odwołany przez Małgorzatę Chomycz-Śmigielską, wojewodę podkarpacką, w związku z afera korupcyjną dotyczącą byłego marszałka woj. podkarpackiego.

Jeszcze w listopadzie wojewoda wszczęła w tej sprawie procedurę odwoławczą. Stało się tak po tym, gdy Jerzemu Wiśniewskiemu postawiono zarzuty w śledztwie, które prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Lublinie. Sprawa dotyczy Mirosława K., byłego marszałka, któremu temu postawiono zarzuty korupcyjne oraz miesiąc temu trzy kolejne: gwałt, oszustwo i płatną protekcję.

Do lubelskiej prokuratury wezwano Wiśniewskiego. Według śledczych, 30 kwietnia 2012 r. wojewódzki inspektor zdradził przez telefon termin kontroli inspekcji w zakładzie produkującym olej spożywczy w Gaci. Obecnie ta firma należy do żony Lucjana Kuźniara, wicemarszałka woj. podkarpackiego.

– Na odwołanie Jerzego Wiśniewskiego musiał zgodzić się główny inspektor jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych – poinformowała Małgorzata Oczoś-Błądzińska, rzecznik prasowy wojewody. – Była zgoda, więc został odwołany.

Nowym wojewódzkim inspektorem artykułów handlowych rolno-spożywczych jest Marek Kot. W latach 2008 – 2011 był doradcą wojewody podkarpackiego. Od 2011 r. pracował w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim. Był dyrektorem Departamentu Rolnictwa i Gospodarki Wodnej i główny specjalistą w Departamencie Rozwoju Regionalnego.

W środę były marszałek Mirosław K. po raz pierwszy musiał stawić się w komisariacie policji. Z 60 do 100 tys. zł podwyższono mu też poręczenie majątkowe w związku z trzema nowymi zarzutami. Teraz co tydzień w każdą środę Mirosław K. będzie musiał przychodzić na policję.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
janek
janek
7 lat temu

hasło „sukces dla Polski”
zawodowy kandydat:
2010 – organy samorządu terytorialnego
2009 – wybory do europarlamentu
2007 – kandydat na senatora
2006 – organy samorządu terytorialnego

spójrzcie na program:
jerzywisniewski.pl/program_dla_gminy_krasne.pdf
Oj wisniewski – duma was rozpiera, no nie?

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,15153718,Afera_korupcyjna___cd__Wojewoda_odwolala_Jerzego_Wisniewskiego.html##ixzz2o0nkU7gT
na święta gratulacje rodzinie i przelozonemu Janowi B. teraz kolej na niego.

izydork
izydork
7 lat temu

Ale makarony im nie smakowały bo nie były z pszenicy i powstała kara i inspektor musiał odejść

prawnik
prawnik
7 lat temu

Mirek, posel Jasio, prezes Stasio z panem Wisniewskim w stalej komitywie byli dzielili sie łupami z Izby rolniczej, makaronow, kotraktami z Gerberem wszyscy to wiedza