Wojewoda przeciwna włączeniu wsi do Rzeszowa

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska pozytywnie zaopiniowała tylko wniosek dotyczący przyłączenia do miasta jednego sołectwa – Malawy. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Do końca lipca rząd zdecyduje czy granice miasta poszerzą się

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wydała opinię  w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. Pozytywnie został zaopiniowany tylko wniosek dotyczący przyłączenia do miasta jednego sołectwa – Malawy. Negatywnie zaś opowiedziała się o przyłączeniu czterech innych wsi.

We wniosku złożonym pod koniec marca br. proponowana była zmiana w podziale terytorialnym polegająca na przyłączeniu do Rzeszowa obszarów położonych w gminach: Krasne, Świlcza, Głogów Młp. i Trzebownisko. Wniosek poddano wnikliwej analizie, a przy jego ocenie ;pod uwagę brane były argumenty przedstawione zarówno przez władze Rzeszowa, jak i czterech podrzeszowskich gmin.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

and

do “Wojewoda przeciwna włączeniu wsi do Rzeszowa”

 1. mieszkaniec krosna

  Panie Wojewodo, jestem młodym człowiekiem, bez pracy. Jak mam żyć ?

 2. wyborcy

  Pani wojewodo w pani województwie istnieje ogromne bezrobocie…co pani zrobiła przez te kilka lat „na stołku wojewody” , by zapobiec ucieczce młodych na zmywak za granice ? pani córka też wyjedzie do roboty na zmywak ?
  - proszę nam odpowiedzieć po co pani startowała do sejmu ? czy wzięła pani odprawę (za poselstwo) w Warszawie ???

 3. imper

  uff ;-) nie będzie mną rządzić Tadek ;-)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.