Wójt i poseł mają ze sobą na pieńku

Poseł Solidarnej Polski, Mieczysław Golba(z lewej) poczuł się głęboko urażony zachowaniem wójta Ryznara podczas niedzielnych dożynek. Fot. Autor

SZÓWSKO (gm. Wiązownica). Skandal na dożynkach! Wójt nie dopuścił do głosu posła.

- To się w głowie nie mieści – podsumowuje  incydent, który wydarzył się podczas niedzielnych (9 września) dożynek powiatowo-gminnych w Szówsku uczestnik imprezy. – Wójt nie dopuścił do głosu posła, wręcz “spędzał” go ze sceny – dodaje inny naoczny świadek. Wójt gminy Wiązownica, Marian Ryznar wcale nie zaprzecza, że tak właśnie było. – Pan poseł nie był zaproszony, a dożynki są dla rolników, a nie polityków – stwierdza. Poseł Mieczysław Golba (Solidarna Polska) podtrzymuje natomiast, że zaproszony był, a jako mieszkaniec gminy, rolnik i parlamentarzysta miał prawo zwrócić się ze sceny do rolników.

Do pierwszego “zgrzytu” doszło jeszcze przed dożynkami. Poseł Golba nie otrzymał na nie zaproszenia ze starostwa w Jarosławiu. – Nie uważałem tego za celowe pominięcie mnie – przyznaje. – Szef mego biura zadzwonił do starosty Batyckiego, a ten stwierdził, że musiało się zaproszenie dla mnie gdzieś zawieruszyć i oczywiście mam czuć się zaproszony – wspomina parlamentarzysta. Poseł pojawił się zatem na imprezie i po swoich parlamentarnych kolegach: Mieczysławie Kasprzaku (PSL) i Tomaszu Kuleszy (PO) chciał zabrać głos.

Wójt nie dopuścił posła do głosu
Tymczasem wraz z Golbą na scenie znalazł się współorganizator dożynek, wójt Wiązownicy, Marian Ryznar. – Wójt powiedział do mnie, że mam nie zabierać głosu, a jeśli zabiorę, wyłączy mi mikrofon – relacjonuje poseł Solidarnej Polski, który próbował jednak przemówić do rolników. Wówczas korzystając z drugiego mikrofonu wójt Ryznar przerwał mu nawołując, by zakończył wystąpienie. Golba w końcu “skapitulował” i zszedł ze sceny, a incydent część uczestników skwitowała gwizdami i pomrukami dezaprobaty.

- Tak właśnie było – przyznaje włodarz Wiązownicy
Włodarz gminy Wiązownica bynajmniej nie zaprzecza, że nie dopuścił do przemówienia posła Golby. – Przemawiać mogli zaproszeni goście, a pan Golba zaproszony nie był – zauważa wójt Ryznar. Skąd to wiadomo, skoro zapraszało starostwo? – Jednym z dwóch warunków, pod jakimi zgodziłem się współorganizować z powiatem te dożynki było właśnie niezapraszanie na nie posła Mieczysława Golby – zdradza wójt. – Drugi warunek to była rezygnacja z konkursu na wieniec dożynkowy – dodaje.

Wójt Ryznar podkreśla, że jego zdaniem poseł nic dobrego nie robi dla gminy, z której pochodzi, a nawet szkodzi jej. – To właśnie “dzięki” posłowi Golbie nie ma dziś ścieżki rowerowej z Jarosławia do Radawy – mówi M. Ryznar. Ponadto zarzuca posłowi, że ten usiłuje szkodzić mu osobiście, a także pomija go w zaproszeniach na imprezy organizowane przez siebie na terenie jego gminy. – Z tych przyczyn uznałem, że pan Golba nie będzie przemawiał – mówi wprost wójt Ryznar. – Dożynki są dla rolników, a nie polityków – dodaje.

Nie wiadomo w końcu, jak było z zaproszeniem
Jerzy Batycki, starosta jarosławski, który dożynki współorganizował komentować wydarzenia nie chce. – To są sprawy między panem wójtem, a panem posłem – stwierdza. Na pytanie dlaczego nie usiłował załagodzić tej, delikatnie mówiąc, niezręcznej sytuacji mówi: – A co miałem zrobić? Pójść z trzecim mikrofonem na scenę? – pyta retorycznie. Jednocześnie starosta Batycki najpierw stwierdził,  że zapraszał posła Golbę na dożynki, a za brak doręczenia mu zaproszenia wini pocztę. Potem jednak zmienia zdanie i przyznaje, że zaproszenie dla posła Solidarnej Polski ze starostwa “nie wyszło”, a poinformowanie szefa jego biura o tym, ze ma się czuć zaproszony odnosiło się do zaproszenia parlamentarzysty, jako obywatela.

Monika Kamińska

do “Wójt i poseł mają ze sobą na pieńku”

 1. anty tryzub

  Już za rok w odstawkę pójdzie.
  Żegnaj Marian durny wójcie!

 2. TW Mrówkojad

  Maniek pamiętasz jak krzyże ściągałeś w szkołach za komuny byłeś wtedy sekretarzem to były czasy

 3. Stella van Genth

  Marianem Ryznarem interesuje się już Prokuratura Apelacyjna z Lublina.

 4. Mietek co nie zmienia skarpetek

  Wyczyny TW Żbika.
  To hańba,wstyd i publika!

 5. Mietek co nie zmienia skarpetek

  Jak przegrasz wybory Marianie.
  Wtedy do dopiero w gminie porządek nastanie.

 6. Stella van Genth

  Już wójtem interesuje się prokurator.

 7. Mietek co nie zmienia skarpetek

  Rządy Ryznara,to dla nas kara!

 8. Mietek co nie zmienia skarpetek

  Tak Panie Marianie!
  Za dwa lata z władzą rozstanie!

 9. Mietek co nie zmienia skarpetek

  Jesienią 2014-go roku,będziemy unikać.
  Przy nazwisku Ryznara,stawiania krzyżyka.

 10. Mietek co nie zmienia skarpetek

  Módlmy się tak do Pana:
  Panie Boże odsuń od władzy Mariana.

 11. Mietek co nie zmienia skarpetek

  Panie Marianie.
  Czas na przemijanie.

 12. Mietek co nie zmienia skarpetek

  Panie Marianie.
  Bokiem nam już wychodzi Pańskie wójtowanie!

 13. Mietek co nie zmienia skarpetek

  Jeszcze taki czas nastanie.
  No i będzie po Marianie!

 14. kazik

  niedowartościowany bardzo własciwe słowo -ale bardzo delikatne – to człowiek który czuje się jak pan na włościach albo jak fidel kastro na kubie…poziom kultury tego pana to dno,myśle ze wyborcy to zauważą…

 15. Stella van Gent

  Ale się Marian popisał!To na pewno nie przysporzy mu wyborców.

 16. Przedwczorajszy

  Po raz kolejny widzimy „kulturę” i poziom wójta. Jakiś niedowartościowany facet, budujący swoja wielkość na żenujących zachowaniach i poczynaniach. Wstyd, wstyd, wstyd…….

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.