Wójt Sanoka zmarł w szpitalu

Wójt Sanoka zmarł w piątek w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku. Fot. Archiwum

SANOK. Osiem miesięcy lekarze opiekowali się ciężko rannym wójtem, który zastrzelił żonę i usiłował popełnić samobójstwo.

W piątek około godziny 7.30 w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku zmarł wójt Sanoka, Mariusz Szmyd. Mężczyzna przebywał w nim od zeszłego roku po tym, jak strzelił sobie w głowę w swoim domu. Wcześniej strzelał do własnej żony.

Do tragicznych wydarzeń doszło we wrześniu 2012 roku. Przed 7 rano policjanci zostali zaalarmowani przez strażaków o strzelaninie w domu wójta. Żona Mariusz Szmyda została postrzelona trzy razy, jedna z kul trafiła w jej twarz. Następnie wójt strzelił sobie w głowę. Kula przeszyła obie półkule mózgowe. To, że przeżył, można było rozpatrywać praktycznie w kategorii cudu, ale mężczyzna był w stanie krytycznym i nie odzyskał przytomności. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, opieka mężczyzny pochłaniała bardzo dużo pieniędzy, bo trzeba było mu podawać m.in. antybiotyki i bardzo często przetaczać krew. Musiał być pod stałą opieką personelu medycznego.

- Pacjent zmarł w piątek na oddziale wewnętrznym naszego szpitala – potwierdził informację o śmierci Adam Siembab, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sanoku.

Co dalej ze śledztwem, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie? – O śmierci tego mężczyzny dowiedziałam się z Internetu. Nie mam jeszcze oficjalnej wersji, ale jeżeli potwierdzi się informacja, oznaczać to będzie, że sprawa zostanie umorzona – tłumaczyła w piątek około godziny 11 Wiesława Basak, z-ca prokuratora okręgowego w Krośnie. Śledczy sporządzili wcześniej zarzuty wobec wójta dotyczące zabójstwa żony, ale ze względu na jego stan zdrowia nie mogli mu ich przedstawić.

Grzegorz Anton

do “Wójt Sanoka zmarł w szpitalu”

  1. Ewelina

    Ekspresowa reakcja, brawo Redakcja!

  2. Ewelina

    Jak żyję nie słyszałam, żeby lekarze 8 miesięcy opiekowali się pacjentem, który popełnił samobójstwo. :-)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.