Wójt zabił z nielegalnej broni

Mariusz S., wójt gminy Sanok strzelał z broni na której posiadanie nie miał pozwolenia. Fot. nk.pl

SANOK. 47-letniemu Mariuszowi S. grozi nawet dożywocie.

Mariusz S, wójt gminy Sanok, który zastrzelił swoją 44-letnią żonę Aleksandrę, po czym strzelił sobie w skroń, oddawał strzały ze starego niemieckiego pistoletu. Mężczyzna nie miał pozwolenia na posiadanie broni.

– W maju 2008 r. cofnięto mu pozwolenie na posiadanie broni myśliwskiej – mówi Izabela Jurkowska-Hanus, szefowa Prokuratury Rejonowej w Sanoku. – Ta, którą wtedy posiadał, posprzedawał i okazał dokumenty. Dopiero teraz okazało się, że jednak miał broń – dopowiada kom. Paweł Międlar, rzecznik podkarpackiej policji.

Dramat rozegrał się we wtorek (11 września) w domu 47-letniego Mariusza S. w sanockiej dzielnicy Dąbrówka. Przed godz. 7 mężczyzna trzykrotnie strzelił do swojej żony. Dwie kule oddane z odległości ok. 1 m w plecy okazały się śmiertelne (jedna przeszyła płuco, druga serce). Trzeci strzał padł z boku, pocisk przeszedł przez twarzoczaszkę. Kobieta zmarła na miejscu.

Kilka chwil później mężczyzna przystawił sobie pistolet do prawej skroni i strzelił. Choć kula przeszyła na wylot obie półkule mózgowe, strzał nie okazał się śmiertelny. S. trafił do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie przeszedł dwie operacje, możliwe, że czeka go trzecia. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Mężczyzna cały czas jest w stanie śpiączki, uraz mózgu którego doznał zdaniem lekarzy jest trwały.

S. będzie odpowiadał za zabójstwo, za co grozi mu nawet dożywotnie więzienie. Jak na razie, prokuratura nie postawiła mu zarzutów, gdyż nie pozwala na to stan jego zdrowia.

Katarzyna Szczyrek

do “Wójt zabił z nielegalnej broni”

 1. Brzęczyszczykiewicz

  Władza w Demokratycznej Polsce nie potrzebuje żadnych zezwoleń.

 2. ruskowsianin

  Od kiedy w Polsce za nielegalny uboj dostaje sie dozywocie.
  Niedawno wypuscili jednego z wyrokiem w zawieszeniu choc zabil za papierosa na ulicy czlowieka.
  No chyba ze za posiadanie broni bez pozwolenia doloza mu 25 lat do odsiadki.
  Tak to uwierze ze dostanie dozywocie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.