Wójtowi zaczyna się palić grunt pod nogami

 

Wójtowi Danielowi Fili zaczyna się palić grunt pod nogami. Odwracają się od niego lokalni liderzy PiS, którzy wynieśli go na szczyt władzy w Raniżowie. Fot. Autor

RANIŻÓW. PiS wyniósł Daniela Filę na szczyty lokalnej władzy, teraz go stamtąd zrzuci?

Afera podsłuchowa w gminie Raniżów otworzyła puszkę Pandory, z której na światło dziennie wypełzają kolejne fakty. Doszło do tego, że tamtejszym samorządem zajęły się: Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej i Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie. Wójtowi Danielowi Fili zaczyna się palić grunt pod nogami. Odwracają się od niego lokalni liderzy PiS, którzy wynieśli go na szczyt władzy w Raniżowie.

Przypomnijmy, że do prokuratury wpłynął anonim, opisujący naruszanie praw pracowników podległych raniżowskiej gminie. Chodzi m.in. o nauczycieli. Śledczy badają także sprawę  słynnej pluskwy podsłuchowej, którą wójt Daniel Fila kupił i zainstalował w Referacie Podatkowym. Nieprawidłowości w raniżowskim urzędzie znalazła też Regionalna Izba Obrachunkowa. Wójtowi może grozić nawet dwa lata więzienia.

Odwracają się od niego lokalni liderzy PiS

W powiecie chodzą słuchy, że od Fili odwracają się lokalni liderzy PiS, którzy kilka lat temu wynieśli go na szczyt władzy. Dla byłego asystenta posła Zbigniewa Chmielowca i jednego z liderów nowej fali podkarpackiego PiS może to oznaczać polityczną katastrofę.

– Niedawno była uroczystości w naszej gminie. Przybył na nią pan przewodniczący Rady Powiatu, Mieczysław Burek, który dziękował za zaproszenie, był pan starosta Józef Kardyś (obaj z komitetu PiS – przyp. red.) – wspomina Daniel Fila. – Nie mówię o tym, żeby ich w to mieszać, bo to byłoby dla nich krzywdzące. Ale ich wizyta o czymś jednak świadczy.

Sobolewski: – W Raniżowie sitwy biznesowo – urzędnicze

Wydaje się jednak, że wójt zaklina rzeczywistość. Lokalni liderzy struktur PiS, choć nieoficjalnie i po cichu, to jednak odwracają się od niego. Wójt traci też poparcie w Radzie Gminy, która ostatnio, jako jedynemu włodarzowi w powiecie, nie udzieliła mu absolutorium.

Oliwy do ognia dolała wypowiedź radnego Dariusza Sobolewskiego, który na łamach naszej gazety zasugerował, że w gminie Raniżów wytworzyły się sitwy biznesowo – urzędnicze z dodatkiem różnych powiązań, a Fila, jest “królem, który jest nagi”. – Ja pana Darka bardzo lubię – komentuje wójt. – Ale po jego wypowiedzi na mój temat w “Super Nowościach” byłem trochę zniesmaczony, bo jak ma się coś do kogoś, to mówi się mu to prosto w oczy.

***

Nikt z PiS-owców oficjalnie tego nie powie – nie wiem dlaczego – ale po cichu przekonują, że mają dość tego, co wyprawia Daniel Fila (mam na to świadków). Jeśli od wymawianych półszeptem słów przejdą do czynów, to przy następnych wyborach Fila może zapomnieć o logo PiS (patrz – może zapomnieć o stołku wójta gminy Raniżów).

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mariusz
mariusz
8 lat temu

fila zachowuje sie jak psychopata

mariusz
mariusz
8 lat temu

widac dokładnie postepowanie pisiorków, z fila na czele i Ozogiem….. pogratulowac Kaczorowi takich ludzi!!!!

czarli
czarli
8 lat temu

tak to jest jak na wybory idzie ciemnota i głosuje na „podstawionego” przez jakąś partię polityczną kandydata…nieważne że kanciarz i oszust…ważne że pisior! widziały gały co brały więc w czym teraz problem??

roko koko
roko koko
8 lat temu

czytałem drukowane na papierze super nowosci i widziałem, że nikt juz nie chce tego fili, nawet ozóg i chmielowiec…….wszyscy wiedza ze człowiek jest inteligentyny inaczej….

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no pan wójt chciał zapewne dobrze a wyszło jak zwykle – czyli winny/ nie winny / winny !

Marika
Marika
8 lat temu

Coś mi to wygląda na „dorżnięcie watahy PiS”. Prokuratura kolbuszowska bardzo aktywna – w przeciwieństwie do gdańskiej (afera Amber Gold).
Ciekawam o jakich kontrolach w UG Raniżów przeczytam jeszcze w najbliższym czasie. To pewne, że zmasowany atak pójdzie, skoro już zapowiadają karę dwa lata więzienia. Zastosują zasadę:
„Mówisz i masz.. ….2 lata”.