Wolontariusze rozgrzali nasze serca

PODKARPACIE. W ubiegłym roku „ugraliśmy” 1,4 mln zł, teraz będziemy mieć dużo więcej

– Mamy rekordowo wysoką kwotę, bo ok. 41 tys. zł (w ubiegłym roku 32 tys. zł), oraz rekordową kwotę w puszce, bo aż 1900 zł – mówi Grażyna Gajownik-Jakubek, szefowa sztabu przy Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie. – Wolontariuszom sprzyjała piękna pogoda, która wyciągnęła mieszkańców z domu oraz fakt, że coraz chętniej wspieramy akcje charytatywne, szczególnie te cieszące się dużym zaufaniem jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Podobnie było w innych rzeszowskich sztabach, które w sumie zebrały (na razie) 190 tys. zł W Jarosławiu do puszek wolontariuszy wpadło ponad 72 tys. zł (w ubiegłym roku 57 tys. zł) Już koło południa okazało się, że mamy blisko 1,5 mln zł. To już o 100 tys. zł więcej niż rok wcześniej, a liczenie wciąż trwa. Najwięcej pieniędzy udało się zebrać w Rzeszowie – ponad 190 tys. zł. Sto tysięcy złotych przekroczyły również sztaby w Dębicy – 120 tys. i Mielcu 105 tys. zł. Niewiele mniej uzbierali wolontariusze w Sanoku 98 tys. zł, w Przemyślu i Stalowej Woli po ponad 90 tys. Duże kwoty udało się zebrać także wśród mieszkańców Łańcuta – 81 tys., Leżajska, Tarnobrzega po ponad 70 tys. W Lubaczowie i Krośnie do puszek trafiło po 50 tysięcy, a 40 tys. zł udało się przekroczyć w Ropczycach i Jaśle.

Mały może dużo

Wspaniałe efekty udało się także osiągnąć małym sztabom w małych miasteczkach np. Tyczynie, Narolu, Rudniku nad Sanem i Nowej Dębie gdzie zebrano po około 30 tys. zł. W Gorzycachtak mocno doświadczonych powodzią udało się zebrać ponad 29 tys. zł. W całej Polsce jak do tej pory udało się uzbierać ponad 37 mln zł.

W pierwszym finale zebrano 5,4 mln, w XVIII już 42,8 mln, liczenie pieniędzy po IXX finale jeszcze trwa. Trwają też niektóre licytacje. Rzeszowska aukcja, w której m.in. sprzedano konika huculskiego o imieniu Pieszczota (poszedł za 4,600 zł) zasiliła konto orkiestry o 12 tys. 400 zł.

Orkiestra grała w tym roku dla dzieci chorych na nerki i choroby dróg moczowych, dla których ostatni raz grała jeszcze w 2001 roku. Od tego czasu w szpitalach nic się nie zmieniło. Zestarzała się tylko otrzymana wtedy aparatura ratująca życie dzieci.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments