WORD wybrał Hyundaia

W stajni tarnobrzeskiego WORD znajdowały się obecnie wyłącznie peugeoty. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego rozstrzygnął przetarg na zakup nowych samochodów. Peugeoty zmieniono na Hyundaie.

Ogromny przetarg na zakup 18 nowych samochodów do egzaminowania w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu rozstrzygnięty. Na tę decyzję czekali właściciele kilkuset szkół jazdy z całego regionu.

Egzamin na prawo jazdy w Tarnobrzegu będzie zdawany nie na samochodach marki Peugeot, ale na pojazdach marki Hyundai. To przedstawiciel tego koncernu złożył najlepszą finansową ofertę i prześcignął oferentów reprezentujących Peugeota, Forda i Toyotę.

Przypomnijmy WORD ogłosił przetarg na zakup 18 nowych pojazdów.

- Opracowaliśmy szczegółową specyfikację, która zawierała 32 punkty, które musiały spełnić potrzebne nam pojazdy. Z takich najważniejszych, miały to być samochody nowe, z rocznika 2012, pojazdy pięciodrzwiowe typu hatchback,z silnikiem benzynowym o mocy silnika 77 KM, musiały mieć klimatyzację, długość samochodu nie mniejszą niż 3730 cm, a nie większą niż 4080 cm. Jedynym kryterium, które WORD brał pod uwagę po zapoznaniu się z ofertami, będzie cena – mówił Wiesław Lichota, szef tarnobrzeskiego WORD.

Tarnobrzeski WORD ogłaszając przetarg na zakup nowych aut, pomyślał także o pozbyciu się obecnych. I tak firma, która dostarczy nowe pojazdy, jest zobowiązana do odebrania starych samochodów w ogólnym rozliczeniu transakcji.

Wymiana będzie się odbywać sukcesywnie, na każde cztery nowe samochody, cztery stare znikną z placu manewrowego.

Przetarg na zakup nowych pojazdów został rozstrzygnięty w ostatnią środę. Obserwowali go przedstawiciele wielu szkół jazdy, gdyż są oni żywo zainteresowani wyborem marki, która będzie pożądana przez kursantów. Przedstawiciele szkół jazdy nie kryli, że liczyli, iż wygra marka, na której dotychczas pracowali. Zmiana koncernu oznacza dla nich koszty.

- Każdy chce się uczyć na takim samochodzie, na jakim będzie zdawał egzamin. Co więcej, niektórzy nawet sięgają potem po taki sam pojazd, bo już go znają, czy polubili – dowiadujemy się w jednej ze szkół jazdy. To bardzo ważny przetarg dla naszej branży i wielu młodych kierowców.

Umowa z Hyudaiem na dostarczenie pojazdów nie została jeszcze podpisana. Komisja przetargowa sprawdzi jeszcze, czy oferta przedstawiciela firmy spełnia wszystkie wymogi od strony formalno – prawnej. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, to za dwa tygodnie WORD dojdzie do finalizacji transakcji.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.