WOŚP zagra dla najmłodszych i najstarszych

Jurek Owsiak 13 stycznia poprowadzi już XXI finał WOŚP. Fot. Archiwum

KRAJ. PODKARPACIE. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 13 stycznia dla dzieci i seniorów.

XXI finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia pod hasłem: “Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. Dzięki temu zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Z połowy zebranych środków fundacja planuje kupić m.in. łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami, materace przeciwodleżynowe, statywy mobilne do kroplówek, ssaki elektryczne i akumulatorowe, pompy infuzyjne i pompy żywieniowe, sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, rowery treningowe, pionizatory, balkoniki ułatwiające chodzenie, wózki inwalidzkie, oraz kardiomonitory, pulsoksymetry, ultrasonografy przyłóżkowe, aparaty EKG.

– To bardzo dobry pomysł, tego typu sprzęt jest nieodzowny na każdym oddziale geriatrycznym i w każdym zakładzie opiekuńczo-leczniczym – mówi Krzysztof Bonikowski, kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Rzeszowie. – Skoro jest taka opcja, na pewno ją wykorzystamy i zwrócimy się o wsparcie sprzętowe do orkiestry.

Wsparcie seniorom bardzo potrzebna
Opieka nad seniorem to jedna z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia. Wokół nas żyje i będzie coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z przewlekłymi chorobami – zaznaczył Jurek Owsiak, szef Fundacji WOŚP.

Podczas finału pieniądze zbierać będzie 120 tys. wolontariuszy skupionych w 1,5 tys. sztabów w całej Polsce oraz za granicą. Pieniądze zebrane w czasie XX Finału WOŚP – 48 mln 049 tys. 843 zł – zostały przeznaczone m.in. na zakup sprzętu dla szpitali noworodkowych i pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

Anna Moraniec

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ambroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ambroży
Gość
Ambroży

Niech Owsiak przestanie żyć cały rok na ludziach naiwnych i nie gra ludziom na nerwach!. 11 miliardów zadłużenia ukrytego w służbie Zdrowia – to najlepszy dowód, że spółka „Arłukowicz , Owsiak, Rostowski ” nie jest optymalnym rozwiązaniem problemu. Od 1.01 2013 chorzy na raka skóry czerniaka umierają ponieważ z refundacji wycofano lek kosztujący tyle, że dwóch pacjentów wyleczono by za cenę miesięcznego pokrywania utrzymania rezydencji belwederskiej Bula Komorowskiego i jeszcze zostanie 10 tys zł. . Niestety wymogi obecnego prezydenta i dwojga jego dzieci kosztują znacznie więcej niz ŚP prezydenta L.Kaczyńskiego. Wesołego Nowego roku!!