Wpadł dopiero po roku

Fot. Archiwum

GŁOGÓW MŁP. (POW. RZESZOWSKI). Sprawca kradzieży, którego łupem padły elementy metalowe wartości 3 tys. złotych, został zatrzymany przez policjantów z Głogowa Małopolskiego. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Złodziejski proceder trwał od ubiegłego roku. Wyjaśniając zgłoszone sprawy policjanci ustalili, że włamywaczem może być 62-letni mieszkaniec Pogwizdowa Nowego. Podejrzewany mężczyzna wielokrotnie sprzedawał różne przedmioty w punkcie skupu złomu.

W czerwcu ubiegłego roku dokonał  kradzieży części z samochodu marki Iveco pozostawionego przed budynkiem firmy. Był to tylny most, który po przecięciu sprzedał jako złom. W maju bieżącego roku włamał się do budowanego domu mieszkalnego skąd skradł rury miedziane oraz kable elektryczne. Również tym przypadku skradzione przedmioty sprzedał w punkcie skupu złomu. Podczas kradzieży posługiwał się dwukołowym wózkiem, którym przewoził skradzione przedmioty.

W środę policjanci z  komisariatu zatrzymali mężczyznę. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. W sprawie trwają jednak dalsze czynności wyjaśniające.

tc/KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments