Wpadł groźny oszust

DĘBICA . Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 55-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który jest podejrzany o wyłudzanie kredytów bankowych na terenie całego kraju.

Oszust działał na terenie całego kraju wyłudzając kredyty oraz towary na raty. Posługiwał się sfałszowanymi dokumentami, w tym nawet legitymacją emeryta Służby Więziennej, wydanymi na inne nazwisko.

Został zatrzymany w jednym z banków, w momencie podpisywania umowy kredytowej na 30 tysięcy zł. Następny bank, gdzie złożył wniosek o pożyczkę na taką samą kwotę, znajdował się kilkadziesiąt metrów dalej. Początkowo mężczyzna nie chciał ujawnić swojej prawdziwej tożsamości, ale sprawdzenie odcisków palców pozwoliło na ustalenie, iż dębiccy policjanci mają do czynienia z oszustem z bogatą przeszłością kryminalną. Przy oszuście znaleziono listę banków, które zamierzał „odwiedzić”.

Okazało się, że mężczyzna trudnił się przestępczym procederem od wielu lat i jest poszukiwany przez wiele jednostek policji, prokuratur i sądów na terenie całego kraju,.

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do usiłowania wyłudzenia kredytów w dwóch bankach na terenie Dębicy. Został przewieziony do zakładu karnego, gdzie czekają go dalsze przesłuchania do innych toczących się postępowań.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments