Wracają z punktami

Dariusz Oczkowicz był najskuteczniejszym graczem MOSiR-u Krosno w inauguracyjnym meczu w Stargardzie Szczecińskim. Fot. Wit Hadło

I LIGA MĘŻCZYZN. Nokaut w III kwarcie dał krośnianom zwycięstwo na inaugurację sezonu.

Daleki wyjazd do Stargardu Szczecińskiego zakończył się wygraną ekipy MOSiR PBS Bank KHS Krosno. O zwycięstwie podopiecznych Duszana Radovicia w głównej mierze zadecydowała III kwarta wygrana przez krośnian 22:4.

Przed meczem trener krośnian szczególną uwagę zwracał na ograniczenie poczynań doświadczonego Wiktora Grudziński. Ten nie „pohasał” sobie za bardzo w sobotnim pojedynku, zdobywając zaledwie punkt. Pierwsza kwarta nie zapowiadała jednak końcowego sukcesu naszego zespołu. Od początku warunki dyktowali bowiem gospodarze, którzy na dzień dobry prowadzili 3:0. Dopiero w połowie pierwszej odsłony, po punktach Dariusza Oczkowicza, krośnianie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (8:10). Kolejne minuty ponownie należały jednak do miejscowych, którzy na przerwę schodzili prowadząc 30:28.

W III kwarcie miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia. Ich ulubieńcy przypominali dzieci błądzące we mgle, MOSiR z kolei punktował niemal z każdej akcji. Efekt: od stanu 34:30 w 22. min już do końca tej odsłony gospodarze nie zdobyli choćby punktu, przy 20 zdobytych przez krośnian (34:50).

Gospodarze potrzebowali również blisko 2 minut IV, by wreszcie zapunktować. Wówczas było już jednak praktycznie po meczu (34:56). Wysokie prowadzenie wprowadziło trochę rozluźnienia w szeregi MOSiR-u, ale i tak ich przewaga bardzo długo oscylowała w granicach 20 punktów. Dopiero w samej końcówce miejscowi zdołali nieco zniwelować straty, ale i tak zwycięstwo krośnian ani przez chwilę nie było zagrożone.

SPÓJNIA Stargard Szcz.    53
MOSiR PBS KHS Krosno    68
(20:14, 10:14, 4:22, 19:18)
SPÓJNIA: Suliński 0, Kwiatkowski 0, Grudziński 1, Bodych 7 (1×3), Ejsmont 16 oraz Wróblewski 5 (1×3), Kasprzak 0, Koszuta 11 (2×3), Soczewski 6, Berdzik 2, Wojdyr 5
MOSiR: Malczyk 7, Oczkowicz 14 (3×3), Grochowski 13 (1×3), Pisarczyk 5, Salamonik 11 (1×3) oraz Adamczewski 3 (1×3), Fraś 9, Bogdanowicz 0, Sadło 0, Musijowski 6.

Sędziowali D. Nejman, M. Wasilewski, Ł. Jankowski. Widzów 400.