- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

Wracam za tydzień!

Posted By Redaktor On 17 lipca 2012 @ 10:18 In Żużel | No Comments

Fot. Wit Hadło

ENEA EKTRALIGA. Łukasz Sówka chce wystartować w zaplanowanym na przyszły piątek finale Srebrnego Kasku w Rzeszowie.

Junior PGE Marmy Rzeszów, Łukasz Sówka, w ubiegłym tygodniu zaliczył groźny upadek, w efekcie którego złamał kość łódeczkową lewego nadgarstka i palec prawej stopy. – Rehabilitacja przynosi efekty. Czuję się już zdecydowanie lepiej i chcę wrócić w przyszłym tygodniu na tor – przekonuje ŁUKASZ SÓWKA.

- Jak przebiega rehabilitacja?
- Bardzo intensywnie. Codziennie mam zabiegi laserowe, krioterapię, do tego dochodzą okłady z lodu i różnego rodzaju maści. Jest zdecydowanie lepiej.

- Nadgarstek to nie jedyna kontuzja…
- Z palcem jest mniejszy problem i pewnie dałoby się z tym jeździć. Problem jest jedynie z chodzeniem.

- Kontuzja przydarzyła ci się w bardzo niedobrym momencie, bowiem masz ostatnio bardzo napięty kalendarz…
- Pozostaje mi modlić się o deszcz (śmiech). W minioną sobotę odwołany został finał Brązowego Kasku, w niedzielę mecz w Bydgoszczy. Mam również nadzieję, że jutro w Rybniku także będzie padać i nie przepadnie mi półfinał MIMP.

- Jak podsumujesz swoje dotychczasowe występy w Enea Ektralidze?
- Nie jest źle, ale zawsze mogłoby być lepiej. Ogólnie jestem zadowolony. Przychodząc do Rzeszowa, liczyłem na zdobycze rzędu 3-4 punktów, a zdarzały się mecze, zwłaszcza na naszym torze, gdzie tych punktów było zdecydowanie więcej. Procentuje dobre przygotowanie do sezonu i pomoc, jaką okazali mi bracia Garcarkowie.

- Jak czujesz się w Rzeszowie? Nie przerażają cię dalekie odległości, jakie musisz pokonywać?
- Nie ma z tym najmniejszych problemów. Przed meczami w Rzeszowie zawsze przyjeżdżamy dzień, dwa wcześniej, aby jeszcze potrenować, tak więc o zmęczeniu nie może być mowy. W Rzeszowie czuję się bardzo dobrze, mam znakomity kontakt z kibicami, tak więc wszystko jest OK.

- Zostaniesz w PGE Marmie na przyszły sezon?
- Na razie skończmy ten sezon, a potem będę myślał, co dalej. Po sezonie będę już wolnym zawodnikiem i z chęcią zostałbym w Rzeszowie. Obecnie mogę powiedzieć, że Rzeszów będzie miał pierwszeństwo w rozmowach na temat moich startów w przyszłym roku.

Rozmawiał Marcin Jeżowski


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/wracam-za-tydzien/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.