WRACAMY DO TEMATU: Ogłoszono przetarg na budowę fontanny multimedialnej

Tak według artystycznej wizji projektantów ma wyglądać fontanna multimedialna w rejonie al. Lubomirskich. Fot . ARCHAD

RZESZÓW. Pseudoatrakcja pochłonie 8,5 mln. zł

Został ogłoszony przetarg na budowę fontanny multimedialnej. Choć w budżecie miasta na ten cel przeznaczono jak na razie 6,1 mln. zł (w tym roku 4 mln zł a w 2013 r. 2,1 mln zł.), do zrealizowania całej inwestycji, czyli kompleksu fontann na czele z multimedialną, amfiteatru i plac zabaw dla dzieci, trzeba jeszcze dołożyć 2,3 mln. W sumie w pseudoatrakcji miasto utopi prawie 8,5 mln. zł.

Temat budowy fontanny multimedialnej w rejonie alei Lubomirskich poruszaliśmy na łamach Super Nowości wielokrotnie. Przypomnijmy. Inwestycja składać się będzie z kompleksu fontann ( multimedialnej, półokrągłej o powierzchni. ok. 200 m. kw. i kilku o kwadratowym kształcie), placu zabaw dla dzieci i amfiteatru usytuowanego na zboczach skarpy.

Za każdym razem pomysł spotykał się z ostrą krytyką ze strony mieszkańców miasta.

Na forach internetowych wrzało: – Po c#$%#% wielopoziomowe parkingi, przedszkola, dożywianie dzieciaków w szkołach – będziecie mieć fontannę !!! (zachowana oryginalna pisownia) – komentował jeden z forumowiczów – Zamiast na siłę „upiększać”, lepiej już poprawić to co jest. Ścieżki rowerowe się sypią, kończą byle gdzie albo ich w ogóle nie ma. Chodniki pozastawiane samochodami i przez to pozapadane i ogólnie zniszczone. Parkingów niet (…) Rejtana wygląda jak slalom gigant ze studzienkami zamiast chorągiewek. Obwodnicy ani pólnocnej ani południowej nie ma. Ale 10 baniek na bzdurę wydamy – komentowali kolejni.

***
Rzeszowscy radni w rozmowach z nami wielokrotnie powtarzali, że to jeszcze nie czas na tego typu inwestycję, bo są inne, pilniejsze wydatki. Na nic się jednak zdały słowa krytyki, bo wieloletni orędownik pomysłu, prezydent Tadeusz Ferenc wiedział lepiej. I tak ciężkie miliony zamiast na najpilniejsze potrzeby, zostaną utopione w kolejnej zabaweczce…

Katarzyna Szczyrek

do “WRACAMY DO TEMATU: Ogłoszono przetarg na budowę fontanny multimedialnej”

 1. Narajea

  Jak Twoja córka/syn/mąż/żona będzie wymagać leczenia i powiedzą, że obcieli im limity z uwagi na brak kasiory to podziękuj tym którzy m.in. Twoje pieniądze przeznaczyli na fontanny czy 150 tysięcy prezerwatyw dla kibiców z Europy (tak! polski podatnik zasponsoruje i to).

  A ludzie z rakiem… odprawiani z kwitkiem.

 2. Robert

  Tak Pan Prezydent ma wiele pięknych pomysłów tylko ciekawe kiedy to się skończy, ale został mu jeszcze jeden pomysł na kolejkę i pewnie go będzie realizował. A zapomina o zdaniu mieszkańców ale co tam dla niego mieszkańcy.

 3. rzeszowiak

  do bzyk pisz za siebie bo chyba fontanny ty sam nie chcesz, takie cos potrzebne jest w rzeszowie w końcu to miasto innowacyjne na miarę metropolii.

 4. stPACK

  Dziadek Tadek sobie pewnie myśli że jak wybuduje fontannę to ludzie będą przyjeżdżać z całej polski pielgrzymkami żeby ją zobaczyć niczym do Lichenia czy Częstochowy.
  Po co w Rzeszowie Aquapark skoro nogi można umyć w fontannie multimedialnej.

 5. bzyk

  ciekawe kiedy ogłoszą w końcu przetarg na aqupark, prezydent jaja sobie robi, nie chcemy fontanny….za 15 mln…szok,szok…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.