WRACAMY DO TEMATU: Rutkowski: to mój klient jest poszkodowany

Krzysztof Rutkowski twierdzi, że akcja jego ludzi w cukierni w Strażowie była legalna, zaś poszkodowanym jest jego klient. Fot. Wojciech Preisner

STRAŻÓW. Ciąg dalszy głośnego sporu o cukiernię.

Sześć z trzynastu osób, które działając w imieniu kontrowersyjnego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego odbiły w zeszłym tygodniu cukiernię w podrzeszowskim Strażowie, usłyszało zarzuty m.in. pozbawienia wolności i zniszczenia mienia. Policja twierdzi, że najście było bezprawne. Rutkowski odpiera zarzuty.

Przypomnijmy, że sceny niczym z niezłych kryminałów miały miejsce w Strażowie na początku zeszłego tygodniu. Żona właściciela zakładu jeszcze przed oficjalnym orzeczeniem rozwodu postanowiła zająć część majątku. Wynajęci przez nią ochroniarze przejęli cukiernię wpuszczając tam pracowników i paraliżując pracę. Wielokrotne interwencje policji nie przyniosły efektu. Funkcjonariusze nie chcieli się mieszać w prywatne sprawy.

Zdesperowany właściciel wezwał na pomoc firmę Rutkowskiego. W nocy z poniedziałku na wtorek ludzie w kamizelkach “Rutkowski Patrol” odbili zakład. W ruch poszły gaz i różne przedmioty. Wersje są sprzeczne, obydwie strony oskarżają się wzajemnie o napaść.

Krzysztof Rutkowski twierdzi, że działał legalnie na zlecenie prawowitego właściciela cukierni. Do pomocy wynajął agencję ochroniarską z Krakowa, której użyczył swych uniformów.

- Nasi chcieli mediować, zostali zaatakowani. Policja z kolei zamiast bronić prywatnej własności umyła ręce – mówi Rutkowski. Pojawiły się informacje, że wśród ludzi wynajętych do akcji w cukierni byli pseudokibice Cracovii. Rutkowski zaprzecza. Na pytanie o postawione zarzuty odpowiada: one są do podważenia, nie ma się co podniecać.

Szymon Jakubowski

do “WRACAMY DO TEMATU: Rutkowski: to mój klient jest poszkodowany”

  1. ROMAN

    gość ma kontakty i układy – a cały slogan[ państwo prawa można wsadzić pomiędzy bajki ] dlatego robi co chce i jak chce i nic – a wszystko zgodnie z prawem – cha – cha – cha

  2. adam

    stary ubek rządzi jak legalny bandyta kibolami ale cela już na niego czeka

  3. sekjuriti

    Rutek może nagina prawo ale tym razem stoi po właściwej stronie ;)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.