WRACAMY DO TEMATU: Sprawca tragicznego wypadku chce dobrowolnie poddać się karze

Fot. Archiwum

CIESZYNA (POW. STRZYŻOWSKI). 25-latek wjechał w kolędników. Zginęła 11-letnia dziewczynka

25-latek, który w styczniu tego roku wjechał w grupę dzieci i śmiertelnie potrącił 11-letnią Olę chce dobrowolnie poddać się karze. Zanim jednak do tego dojdzie, strzyżowska prokuratura musi poczekać na opinię biegłego z zakresu ruchu drogowego, gdyż może się okazać, że ciążący na mężczyźnie zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci zostanie zmieniony.

Przypomnijmy. Był 6 stycznia, święto Trzech Króli. Sześć dziewczynek: 9-letnia Kamila, 12-letnia Martyna i cztery 11-latki: Ola, Marcelina, Julia i Patrycja z Wiśniowej, chodziły z kolędą po domach w Cieszynie. Około godziny 15.15 wracały już do domów. W ich stronę zbliżało się terenowe suzuki jadące w stronę Frysztaka, które zaczęło dziwnie wirować na drodze. Jedna z dziewczynek w ostatniej chwili chwyciła za rękawy dwie idące najbliżej niej koleżanki i odskakując odepchnęła jeszcze swoje 11-letnie rówieśniczki. Samochód wbił się w Olę, Kamilę i Martynę. Z relacji świadków wynika, że kierowca reanimował najciężej ranną Olę aż do przyjazdu karetki. Poszkodowane dziewczynki trafiły do rzeszowskiego Szpitala Wojewódzkiego nr 2, gdzie pomimo wysiłków lekarzy Ola zmarła.

Samochodem kierował 25-latek z Kozłówka, zawodowy żołnierz, który został zatrzymany i postawiony został mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Mężczyzna był trzeźwy. Jak dowiedzieliśmy się, przyznał się do zarzucanych mu czynów i chce dobrowolnie poddać się karze. – Prokuratura zleciła biegłemu z zakresu ruchu drogowego wydanie opinii, która uwzględni m. in. prędkość z jaką poruszał się podejrzany. Opinia zostanie wydana do końca maja – mówi Dorota Roman, prokurator rejonowy w Strzyżowie. – Na jej podstawie prokurator będzie mógł ewentualnie zmienić ciążący na mężczyźnie zarzut. Jeżeli podejrzany nadal będzie podtrzymywał wniosek o dobrowolne poddanie się karze, będzie mógł się jej poddać.

Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Katarzyna Szczyrek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.