
RZESZÓW. Kuratorium Oświaty podjęło decyzję.
9-letni Darek zostaje przeniesiony w trybie natychmiastowym do Szkoły Podstawowej nr 27 – tak orzekło Kuratorium Oświaty. – Na podstawie zebranych dowodów nie mogliśmy podjąć innej decyzji – mówi Marek Kondziołka, Dyrektor Wydziału Wspomagania i Organizacji Kuratorium Oświaty. Rodzice zastraszanych, bitych i gnębionych uczniów SP nr 24 nie kryją jednak obaw, że Darek może pojawić się dzisiaj na lekcjach w “starej” klasie.
Kuratorium Oświaty po wielu miesiącach podjęło decyzję o przeniesieniu 9-letniego Darka do innej szkoły. Decyzji został nadany rygor natychmiastowy, co w praktyce oznacza, że bez względu na zgodę jego opiekunów musi od dzisiaj (13. lutego) rozpocząć naukę w Szkole Podstawowej nr 27 w Rzeszowie. – Jesteśmy szczęśliwy z tego powodu. Nasze dzieci w końcu odpoczną i będą mogły wrócić do normalnego toku nauki – mówią rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 24.
Czy przeniesienie pomoże?
Radości rodziców nie podziela nowa szkoła niesfornego chłopca. – Dowiedzieliśmy się o możliwości przeniesienia go do naszej szkoły z mediów. Kuratorium powiadomiło nas w czwartek, a w piątek dostaliśmy decyzję – mówi rozżalona Dorota Nowak-Maluchnik, Dyrektor SP nr 27 w Rzeszowie. – Sytuacja jest trudna dla nas i nie chcę się wypowiadać – dodaje. Zwróciliśmy się z prośbą do Dyrektora Kondziołki o wgląd do dokumentu, który został rozesłany dyrekcji dwóch szkół podstawowych i rodziców Darka. Najpierw twierdził, że nie ma kopii, a później upierał się, że uzasadnienie musi pozostać do wiadomości zainteresowanych stron. Z pytaniem o to, czy przeniesienie dziecka do innej szkoły jest dobrym rozwiązaniem, zwróciliśmy się do psychologa, Pawła Greckiego. – Każda zmiana otoczenia może być stresująca dla dziecka. Istnieje ryzyko, że może nasilić agresywne zachowania, ale w sprzyjającym środowisku można w ten sposób mu pomóc – wyjaśnia.
Ewelina Nawrot
Tak, tak my nie mamy problemu z agresją, wystarczy przeczytać posty. To inni są agresywni my nie, skąd.
Roman ma racje. Na takich gnoi tez sa metody i niech sie nie czuje bezkarny.
zdarzenia opisywane wskazuja wyraznie na stosowanie bezstresowych metod wychowawczych .Bachora do Jaroslawia ,rodzicom ograniczyć sądownie prawa rodzicielskie.Oni nie dorośli jeszcze no miana rodziice
a ciekawe czy w nowej szkole zastosują nowe metody wychowawcze – proponuję 1/ przykucie łańcuchem do kaloryfera 2/ 1 posiłek dziennie 3/ klęczenie w końcie z taboretem nad głową -a po trzech dniach będzie grzeczny jak trusia i będzie chodził jak zegarek szwajcarski – wszyscy będą zadowoleni – rodzice/ szkoła / uczniowie/ p.kurator – to są też bezstresowe metody wychowawcze – chodzi o to aby łepetyna zaczęła mu pracować w odpowiednim rytmnie- standarty kture polecam były sprawdzane w szkole w latach 50 ubiegłego wieku i się sprawdzały
A co z Bartkiem w szkole numer 11 .