Wraz ze śniegiem „topnieją” nam drogi

Na al. Rejtana dziura za dziurą straszy kierowców. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Już po raz drugi tej zimy mamy do czynienia z topniejącym śniegiem i, co gorsza, fatalnym stanem dróg, jaki to za sobą niesie. Odcinki z „pozaklejanymi” dziurami sprzed kilku tygodni znów bardziej przypominają ser szwajcarski niż ulicę.

Jedną z ulic, które są w najgorszym stanie, jest al. Rejtana. Przejazd samochodem tą trasą grozi poważnym uszkodzeniem samochodu. Na ogromne dziury możemy się też natknąć tuż przy wjeździe do hipermarketu na os. Nowe Miasto.

– Na osiedlu Budziwój, odcinek ul. Budziwojskiej do ul. Jana Pawła. Tam jest taki 300-metrowy kawałek drogi, który się rozpada całkowicie. To jest katastrofa. Można sobie porządnie rozwalić zawieszenie! – mówi pani Małgorzata, Czytelniczka, która zadzwoniła do nas w czwartek rano.

„Drabinianka jest w opłakanym stanie, ale nie ma co robić sobie nadziei” – pisze Pan Paweł. „Strażackiej i Miłej nie doprowadzą do stanu używalności, bo przecież to są tereny politycznego konkurenta Tadeusza Ferenca” – dodaje.

Na załatanej niedawno ul. Wita Stwosza pojawiają się kolejne uszczerbki w asfalcie. Remont przydałby się też na ul. Lubelskiej, Strażackiej, ul. Kotuli czy też ul. Zawiszy Czarnego, gdzie jak napisał nam Paweł, kruszy się asfalt.

bsz

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
pogranicznik z musuJosefDRAMATTTTTTTT Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pogranicznik z musu
Gość
pogranicznik z musu

A w Niechobrzu topnieją nadzieje na budowę drogi na Granicach. Jak długo jeszcze mamy przedzierać się przez zaspy i błoto? Czy naprawdę nie ma siły na tych opornych staruchów, którzy blokują inwestycję?

Josef
Gość
Josef

Niestety, kruszy się wraz z wiosennym asfaltem poziom naszej lokalnej reporterki… szkoda, że któryś z „reporteruf” nie uda się np. na PRz lub do najbliższej biblioteki i nie zgłębi problemu a następnie „zmątuje mondrego” artykułu nt. wpływu naszego klimatu na stan nawierzchni dróg… Cóż… żyjemy w takiej a nie innej szerokości geograficznej, gdzie wpływ warunków pogodowych na nawierzchnię ma niebagatelny wpływ. Taka sytuacja, niestety, powtarza się każdego roku. I zamiast podsycać nastroje, jacy to Ci drogowcy są niedobrzy, że nie łatają dziur, zmuszają nas aby po nich jeździć, starajmy się wytłumaczyć kierowcom, użytkownikom i mieszkańcom naszego regionu, że musimy wszyscy… Czytaj więcej »

DRAMATTTTTTTT
Gość
DRAMATTTTTTTT

CO WY ULICE WYMIENIACIE WSZEDZIE TRZEBA NOWY ASFALT POLOZYC TYLKO NIE W DESZCZU !!!!!!!!!! BURAKI