Wreszcie tanie latanie do stolicy

JASIONKA. Z Rzeszowa do Warszawy będzie więcej połączeń lotniczych niż bezpośrednich pociągów, a bilety będą tańsze.

Już od 14 listopada podróż z Rzeszowa do Stolicy będzie wygodna, szybka i niedroga, a bilety w jedną stronę można kupić za niespełna 100 zł. Cenową rewolucję lotniczą spowodowały linie OLT Jetair.

Od poniedziałku, 14 listopada, rozpoczynają one regularne rejsy na trasach Rzeszów – Warszawa i Rzeszów – Katowice – Gdańsk.

Samoloty tych linii będą latały do Warszawy w dni powszednie. Rano z Rzeszowa start o godz. 7.15, a wieczorem o godz. 20.15. Odloty z Warszawy do Rzeszowa zaplanowano na godz.. 8.50 i 21.45. Lot trwa godzinę. Bilety można już rezerwować na stronie internetowej przewoźnika. Za lot do Warszawy trzeba zapłacić 99 zł, a za powrotny 129 zł.

Bilety z Rzeszowa do Katowic można kupić w promocyjnej cenie – 49 zł. Na tej trasie samoloty będą latały raz dziennie. Start z Rzeszowa codziennie o godz. 10.25, a z Katowic do Rzeszowa o godz. 20.00. Lot trwa 40 minut.

Połączeniem przez Katowice można lecieć też do Gdańska. Taka podróż z międzylądowaniem trwa 2 godz. 40 min i kosztuje 350 zł w jedną stronę.

Teraz w Locie potaniało

Konkurencja OLT Jetair sprawiła, że LOT, który na trasie Rzeszów Warszawa wozi pasażerów 3 razy dziennie, obniżył ceny biletów. Obecnie podróż w obie strony w drugiej połowie października kosztuje od 418 do nawet 700 zł. Miesiąc później, gdy OLT Jetair będzie już latał, ceny biletów LOT-u spadają do niespełna 200 zł w obie strony.

Latanie do Warszawy staje się mocną konkurencją dla pociągów. Obecnie bezpośrednie składy jeżdżą na tej trasie cztery razy dziennie, podróż ekspresem trwa 6 godz. 21 min., a bilet drugiej klasy kosztuje 247 zł w obie strony. Powietrzem będzie więc szybciej, taniej i wygodniej.
Bilet na bezpośredni ekspres z Rzeszowa do Gdańska jest wprawdzie o połowę tańszy, niż lotniczy, ale podróż trwa czterokrotnie dłużej, czyli 12 godz. 32 min.

Można się więc spodziewać, że zarówno LOT, jaki OLT Jetair nie będą narzekały na brak pasażerów, a podróżni z Podkarpacia wreszcie doczekają się niedrogiego połączenia lotniczego ze Stolicą i z Katowicami.

Krzysztof Rokosz

do “Wreszcie tanie latanie do stolicy”

  1. stefan

    Szanowna Redakcjo,mam prośbę abyście zainteresowali sie przerwa świąteczną lotniska w Jasionce naszej”dumy”,”okna na świat” . od 24 grudnia lotnisko „stoi”. Człowiek nie może nigdzie polecieć,nie do pomyślenia w żadnym innym szanującym się lotnisku w Europie.Chciałem wylecieć ze „stolicy innowacji” 24 grudnia ale gdzie tam hehe, przerwa. To może policja,kierowcy mpk,szpitale tez niech :stoją”!

  2. Można Można

    Mówisz o warszawie, bo Jasionka ma tyle do gadania jak się spóźni samolot co tylko poinformować o tym fakcie pasażera

  3. Karol

    Wczoraj nie przyleiał do Rzeszowa samolot z Warszawy o 13.25. Dlatego też nie odleciał z Rzeszowa do W-wy o godz.14.00. Podróżni lecący do Chicago z W-wy spóźnili się 30 minut i wylądowali w hotelu. Dzisiaj lecą przez Disseldorf. Żenada.Prowincja.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.