Wschodni Klaster Informatyczny

Ambitne plany Stowarzyszenia “Informatyka Podkarpacka”,czyli…

Zagadnieniom stworzenia we wschodniej Polsce klastra informatycznego oraz korzyściom, jakie przedsiębiorcy mogą czerpać z takiej formy zrzeszenia była poświęcona poniedziałkowa konferencja w hotelu Grand. Koordynatorem tworzenia klastra jest Stowarzyszenie “Informatyka Podkarpacka”. Na spotkaniu gościli przedstawiciele wielu firm branży informatycznej oraz przedstawiciele władzy.

Zrzeszeni przedsiębiorcy mogą razem występować w obronie swoich interesów wobec instytucji centralnych i samorządów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że zrzeszone przedsiębiorstwa mogą być bardziej konkurencyjne na rynku zewnętrznym. Mogą też starać się o wspólną promocję marki, z której potem wszyscy członkowie klastra mogą korzystać. Przykładem takiej wspólnej marki na Podkarpaciu jest Dolina Lotnicza rozpoznawalna już na całym świecie.

– Wydaje mi się, że dokonujemy rzeczy niebywałych. Konkurujący ze sobą przedsiębiorcy wymieniają się doświadczeniami i technologią – mówi Wojciech Materna, przewodniczący Stowarzyszenia “Informatyka Podkarpacka”.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments