Wschodnia cześć województwa już w zasięgu telewizji cyfrowej

CyfryzacjaPODKARPACIE. W części województwa podkarpackiego w poniedziałek (17.06) nastąpiło kolejne wyłączenie analogowego sygnału naziemnej telewizji. Proces dotyczy 51 gmin w 14 powiatach.

– Przełączenie przebiega zgodnie z harmonogramem. O godz. 6 rano mieszkańcy na przełączanych terenach mogą już odbierać cyfrową telewizję naziemną. Należy jednak pamiętać o odpowiednim dostosowaniu telewizorów i wyposażeniu starszych odbiorników w dekodery – informuje Małgorzata Oczoś, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Cyfrowa emisja programów w ramach multipleksu 3 została włączona z nadajników głównych w Przemyślu, Zamościu i Kielcach. Okolice Ustrzyk Dolnych i Pruchnika zostały także doświetlone dodatkowymi przekaźnikami. Zakończyła się emisja starego, analogowego sygnału telewizyjnego z nadajnika w Przemyślu (TVP1, TVP2, TVP Info, TVN, Polsat), nadajnika w Jaworze k. Soliny (TVP1, TVP2, Polsat), w Kielcach (TVP1, TVP2, TVP Info) i Zamościu (TVP1, TVP2, Polsat), których sygnał sięga terenów naszego województwa.

Ze względu na różnorodność planowanych zmian, które dotyczą zarówno nowych obszarów, jak i tych objętych poprzednimi przełączeniami (zmiana kanałów multipleksów), 17 czerwca 2013 roku, w godzinach popołudniowych wszyscy odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej powinni ponownie przestroić swoje odbiorniki.

Na Podkarpaciu proces cyfryzacji telewizji naziemnej zakończy się 23 lipca, kiedy wyłączone zostaną ostatnie nadajniki analogowe.

Mieszkańcy mogą zadawać pytania związane z procesem cyfryzacji dzwoniąc na bezpłatny i całodobowy numer infolinii 800 100 990, uruchomiony w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Infolinia będzie czynna do 21 czerwca.

en

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o