Wsiadł pijany „za kółko” i zabił sąsiadkę

30-latek, który wjechał w dwie piesze idące poboczem drogi był kompletnie pijany. Miał aż 2,5 promila alkoholu! Fot. KPP Przeworsk

ŚWIĘTONIOWA, POW. PRZEWORSKI. Druga poszkodowana – 57-letnia kobieta – trafiła do szpitala. Obie mieszkały niedaleko domu sprawcy tragedii.

30-latek kierujący oplem potrącił dwie kobiety idące poboczem drogi. Obie trafiły do szpitala, niestety pomimo wysiłków lekarzy, życia jednej z nich – 72-latki, nie udało się uratować. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany – miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu teraz więzienie.

Do tragedii doszło w poniedziałek przed godz. 19 w miejscowości Świętoniowa w pow. przeworskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym marki Opel, 30-letni mieszkaniec tej miejscowości, na prostym odcinku drogi potrącił dwie kobiety idące poboczem, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Obie kobiety z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Stan jednej z nich – 72-latki był wyjątkowo poważny. Niestety, pomimo reanimacji, kobieta zmarła w szpitalu. Druga poszkodowana – 57-latka w dalszym ciągu przebywa w szpitalu.

Oplem z 30-latkiem podróżował również 43-letni pasażer. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn. Urządzenie wykazało, że kierujący vectrą był pijany, miał 2,5 promila alkoholu. Pasażer także był nietrzeźwy i również on miał blisko 2,5 promila. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

W miejscu, w którym doszło do tragedii, mieszkańcy Świętoniowej palą znicze.

Mieszkańcy Świętoniowej są w szoku. W miejscu, w którym doszło do tragedii, modlą się i przynoszą znicze. Jak dowiedzieliśmy się, kobiety były bardzo lubiane przez miejscową społeczność. Młodsza z nich pracuje jako przedszkolanka w miejscowym przedszkolu. Sprawca dramatycznego wypadku jest bliskim sąsiadem poszkodowanych kobiet. Jak przyznają świadkowie, zdarzenie wyglądało niezwykle dramatycznie, a prędkość samochodu, za kierownicą którego siedział 30-latek, musiała być duża, bo uderzenie miało odbić 72-latkę na odległość aż 50 metrów.

Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. – Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przeworsku – potwierdza asp. szt. Justyna Urban, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku. – Na tę chwilę kierowca nie został jeszcze doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury – usłyszeliśmy we wtorek po południu.

Katarzyna Szczyrek