WSIiZ zaprasza na informatykę

Zapisy na studia stacjonarne II stopnia na kierunek informatyka na WSIiZ-ie trwają jeszcze do 15 marca. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Badania rynku pracy pokazują, że w ciągu najbliższych kilku lat największe zapotrzebowanie będzie na szeroko rozumianych informatyków, a zwłaszcza programistów.

Jeszcze do 15 marca 2013 roku na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie trwa rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia na kierunek informatyka. Są to studia zamawiane. Połowa studentów otrzyma roczne stypendium w wysokości 5000 zł.

Badania rynku pracy pokazują, że w ciągu najbliższych kilku lat największe zapotrzebowanie będzie na szeroko rozumianych informatyków, a zwłaszcza programistów. Biuro Karier WSIiZ otrzymało tylko w tym roku już 300 ofert pracy w branży IT! Lukę wśród specjalistów mają wypełnić studenci informatyki zamawianej – darmowych studiów ze stypendium ministerialnym.

– Agencje zatrudnienia notują od dłuższego czasu zwiększoną liczbę ofert pracy na stanowiska wymagające wiedzy informatycznej (np. koordynator projektu IT) oraz dla programistów (JAVA i PHP). Od kilku lat rynek pracy IT jest rynkiem pracownika. Ta tendencja na pewno szybko się nie zmieni – prognozuje Barbara Leśniak, kierownik Biura Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Szefowa BK WSIiZ podkreśla, iż liczba napływających ofert pracy dla osób z wykształceniem informatycznym utrzymuje się na wysokim poziomie. – Tylko w 2013 roku otrzymaliśmy oferty pracy na ponad 300 miejsc – mówi Barbara Leśniak.

Najwięcej ofert dotyczy programistów PHP i java, koordynatorów projektów IT, programistów .NET, testerów oprogramowania, administratorów systemów komputerowych i specjalistów ds. rozwoju oprogramowania.

Więcej informacji na http://www.wsiz.rzeszow.pl/pl/Strony/aktualnosci.aspx?AID=1818

Arkadiusz Rogowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o