Wspaniały trzeci „Powrót” w Jarosławiu

Fot. Artur Pakosz dla Stowarzyszenia "GP"

JAROSŁAW. Blisko dwustuosobową publiczność zgromadził poniedziałkowy (20 lutego) koncert z cyklu „Powroty” organizowanego przez jarosławskie Stowarzyszenie „Grupa Poetycka”.

Była to trzecia impreza tego cyklu i kolejna, bardzo udana. Tym razem odbyła się gościnnie w bibliotece jaroslawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej. Dlaczego właśnie tam? – Z zamiarem pokazania, że można w nowoczesnym budynku znaleźć kącik na poezję i muzykę – tłumaczy Grażyna Stopa, prezes Stowarzyszenia „GP”. Pasjonaci ekonomii wielu kojarzą się z twardymi giełdowymi graczami bez cienia subtelności i wrażliwości. Tymczasem studentki II roku z Instytutu Ekonomii i Zarządzania. Anna Świerk i Katarzyna Ziemba pokazały, że nic bardziej mylnego!

Dziewczyny wspaniale prezentowały poezję m.in. Krystiana Kameckiego, Justyny Woty, Gabrieli Szal, Anny Biały, Teresy Paryny, Marty Osiadły, Grażyny Stopy oraz śp. Ojca Cherubina Pająka, Bernardyna z Rzeszowa, który zmarł 6 lat temu. Po strofach przyszedł czas na ucztę muzyczną, a był nią dwugodzinny koncert Jacka Silskiego, który zaśpiewał, z towarzyszeniem gitarzysty Krzysztofa Gregorczyka. Zorganizowanie tego artystycznego wydarzenia nie byłoby możliwe, gdyby nie sponsorzy z Jarosławia: BlueComp, Citroen, Bank Spółdzielczy, Restauracja Klasyczna, Pracownia Florystyczna, Hotel Asticus, Instalator oraz Przeworska: Instalco i Alpejczyk przy PGNiG w Warszawie. Mecenatem imprezę objął poseł na Sejm RP Mieczysław Golba (Solidarna Polska).

emka

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments