Wspiera pracę ratowników

Fot. Archiwum szpitala

STALOWA WOLA. Powiatowy Szpital Specjalistyczny został wyposażony w defibrylator – monitor Lifepak15.

Lifepak15 to nowoczesne urządzenie i skuteczne narzędzie diagnostyczne w jednym. Umożliwia przesyłanie wyników badań EKG przez modem. Jest zaopatrzony w moduł Rainbow umożliwiający pomiar tlenku węgla we krwi, co pozwala na natychmiastową diagnozę stopnia zaczadzenia pacjenta.

Aparat posiada szeroki zakres energii defibrylacji, który pozwala użyć go w przypadku wszystkich pacjentów (od noworodków do dorosłych). Ceniony jest przez służby medyczne ze względu na możliwość jego konfiguracji, pozwalającej dopasować działanie urządzenia do zaistniałych okoliczności. Ratownicy potwierdzają, że Lifepak15 posiadając wiele funkcji jest również intuicyjny w obsłudze. Defibrylator ma wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu może pracować pomimo uderzenia, zamoczenia lub zabrudzenia.

– Zakupiony nowoczesny sprzęt w znaczny sposób zwiększy szanse przeżycia u osób u których doszło do zatrzymania akcji serca – mówi Marek Niemiec, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. – Osobę, której krążenie nagle ustało, może uratować tylko natychmiastowo przepuszczony przez serce impuls elektryczny. Dlatego tak ważne jest, aby defibrylatory znalazły się w wyposażeniu wszystkich służb medycznych. Największym atutem wybranego przez Szpital urządzenia jest jego mobilność i wytrzymałość.

am

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments