Wspólna akcja policji i sanepidu

RZESZÓW. Od dziś przez tydzień, policjanci wspierani przez pracowników Wojewódzkiej  Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie poprowadzą działania w ramach projektu “Odświeżamy nasze miasta.

TOB3CIT” (Tobacco Free Cities). Będą rozdawać podczas kontroli pojazdów ulotki z informacjami dotyczącymi zarówno niebezpieczeństw, jakie stwarza na drodze kierowca palący papierosy podczas jazdy, jak i zagrożeń związanych z następstwami zdrowotnymi czynnego i biernego palenia.

Z kolei 3 maja, od godz. 12.30, podczas uroczystych obchodów Paniagi, rozstawiony zostanie policyjny punkt informacyjny. Będzie można uzyskać od  dyżurujących w nim policjantów i przedstawicieli Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wiele cennych informacji. Prowadzone będą konkursy, na których uczestnikom rozdawane będą materiały edukacyjne i drobne prezenty.
Rzeszowscy policjanci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji będą rozdawać elementy odblaskowe dla tych, którzy przyjadą na Paniagę rowerem.

Fundacja Bloomberga już w 2006 r. zapoczątkowała światowy program zmniejszenia używania tytoniu w krajach rozwijających się. Dzięki wsparciu fundacji od dwóch lat projekt “Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT” realizowany jest w Rzeszowie. Partnerami projektu oprócz Rzeszowa są  jeszcze miasta Łódź, Szczecin i działające w nich Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne wspierane przez urzędy tych miast.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew
Zbigniew
9 lat temu

Zapraszam szanownych przedstawicieli Sanepidu, na mostek na ulicy Wyspiańskiego naprzeciw stacji kolejowej Staroniwa. Powąchajcie jak na całą okolicę śmierdzą nieoczyszczone ścieki spuszczane z miedzy innym z baraków zlokalizowanych na terenie PKP i z okolicznych posesji. Czy w Rzeszowie jest kanalizacja sanitarna, czy jej nie ma? Dlaczego tolerowane jest spuszczanie śmierdzących i grożących epidemią ścieków bezpośrednio do potoku i w kolejności do Wisłoka?