Wspomóżmy 21-latkę w walce z chorobą

Patrycja mimo ciężkiej choroby jest pogodna i optymistyczna. Fot. Monika Kamińska

PRZEMYŚL. Patrycja Marach pojedzie do Lublina 21 sierpnia.

Patrycja to 21-letnia przemyślanka cierpiąca na poważną wadę serca. Dziewczyna zmaga się z chorobą od urodzenia, nadzieją dla niej jest przeszczep płucoserca. W zeszłym miesiącu miała pojechać do Lublina na operację usunięcia  naczyniaka kręgosłupa, który uniemożliwia jej samodzielne chodzenie. Ponieważ NFZ nie refunduje transportu chorej do lubelskiej kliniki, jej matka Barbara Marach zwróciła się do nas o pomoc w poszukiwaniu sponsora na karetkę. Udało się, ale tymczasem Patrycja źle się poczuła i trafiła do przemyskiego szpitala. Dziś czuje się już lepiej, a do Lublina pojedzie 21 sierpnia.

Gdy 21-latka dostała w domu drgawek i trafiła do przemyskiego szpitala, jej matka Barbara Marach nie umiała stłumić szlochu. – Tyle czekania, starania i na nic – mówiła. – Patrycja nie może pojechać na operację, czas kiedy zacznie chodzić sama znów się oddalił – dodawała. Na szczęście jednak dziewczyna poczuła się lepiej, a lubelska klinika wyznaczyła nie tak bardzo odległy termin operacji naczyniaka na 21 sierpnia. Patrycja zatem już niedługo pojedzie na zabieg do Lublina. Bardzo się z tego cieszy. Czekająca dziewczynę operacja to jednak nie jedyny kłopot, jak spędza sen z oczu jej rodzinie. Leczenie i opieka nad chorą 21-latką kosztują. Na leki i środki pielęgnacyjne Patrycji Marachowie wydają kilkaset złotych miesięcznie, a nie są bogaczami. – Staramy się jakoś sobie radzić – mówi matka dziewczyny, Barbara. – Nie zawsze uda się wszystkie leki wykupić na raz – dodaje.

Wierzy w ludzi
Patrycja jest młodą, pogodną i pełną życia mimo ciężkiej choroby dziewczyną. Bardzo wierzy w ludzi. – Jestem optymistką – mówi o sobie 21-latka. Ma nadzieję, że szybko będzie mogła po operacji chodzić, że szybko zostanie zakwalifikowana do przeszczepu. Aby tak było musi jednak brać leki i być odpowiednio pielęgnowana. A to niestety kosztuje i czasem jest to wydatek ponad możliwości jej rodziny. Dlatego apelujemy do naszych Czytelników, by wspomogli Patrycję w walce z chorobą.

Dziewczyna jest pod opieką przemyskiego Oddziału Towarzystwa Walki z Kalectwem, który mieści się w Przemyślu przy ulicy Barskiej 15. Na konto tej instytucji można wpłacać pieniądze dla 21-latki z sinicą. Nr konta to: 62 1020 4274 0000 1402 0050 7798  koniecznie z dopiskiem “Dla Patrycji Marach”.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments