Wśród „gepardów” i „gazel”

RZESZÓW. Szpital MSWiA wysoko w rankingach krajowych

Placówka zajęła 61. miejsce wśród 595 firm województwa podkarpackiego w piątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Gepard Biznesu 2010″. Znalazła się też w gronie „Diamentów Forbesa 2011″ oraz w laureatów XI edycji „Gazel Biznesu 2010″ – organizowanego przez „Puls Biznesu”.

Czym szpital zasłużył na wszystkie wyróżnienia? Dynamicznym rozwojem, inwestowaniem w siebie, mądrą reorganizacją, które sprawiły, że jego wartość rynkowa od marca 2008 r. do marca 2010 r. wzrosła o 464 proc. – z 12,9 mln zł do 72,7 mln zł.

Grunt to mądrze zarządzać

Według Zdzisława Białowąsa, dyrektora ZOZ MSWiA w Rzeszowie stało się to możliwe dzięki: likwidacji niektórych rodzajów usług, jak i pewnych rodzajów działalności pomocniczej, które z powodu niezbyt wysokiego zapotrzebowania taniej jest kupić na zewnątrz (outsourcing usług prania, sprzątania, żywienia, diagnostyki laboratoryjnej). – Dokonaliśmy w ciągu 4 lat praktycznej wymiany użytkowanego w zakładzie sprzętu medycznego. Od początku działalności jako SP ZOZ postawiliśmy na informatyzację jednostki i obecnie jesteśmy najbardziej skomputeryzowanym szpitalem, zarówno w województwie, jak i w resorcie – mówi dyrektor Białowąs. – Wykonaliśmy modernizacje użytkowanych budynków, zarówno od strony energochłonności, jak i funkcjonalności. Zmodernizowaliśmy kotłownię, która obecnie zasila nas w ciepło i energię elektryczną.

Anna Moraniec

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.