Wstępna zgoda na prywatyzację

- W moim odczuciu częściowa prywatyzacja nie zdejmuje z samorządu powiatu odpowiedzialności za Centrum Medyczne i te usługi, które przy Centrum zostaną. Oddziały, które nie zostaną sprywatyzowane wymagają też wymagają nakładów finansowych – stwierdza Jakub Czarnota, radny powiatu łańcuckiego. Fot. Archiwum

ŁAŃCUT. Radni powiatu łańcuckiego z komisji zdrowia i finansów wyrazili wstępną zgodę na prywatyzację części Centrum Medycznego.

Jednogłośne poparcie radnych z obu komisji dla częściowej prywatyzacji usług medycznych nie jest wiążące. Ostateczną decyzję podejmie cała rada. Prywatyzację pozwoli zdobyć kapitał na budowę kilku oddziałów.

– Wariant prywatyzacji usług medycznych oznacza, że będziemy mieli w Łańcucie dwa szpitale: prywatny, wybudowany przez inwestora, zajmujący się m.in. ginekologią, położnictwem, chirurgią i ortopedią oraz publiczny (powiatowy), przy którym zostanie m.in. kardiologia, rehabilitacja, choroby zakaźne, psychiatria dziecięcą czy opieka długoterminowa – mówi Jakub Czarnota, radny powiatu łańcuckiego.

Szpitalowi potrzebny jest inwestor. Budynek, w których mieszczą się oddziały, w 2016 roku nie będzie dopuszczony do użytku. Centrum, tak jak i starostwo nie ma pieniędzy na budowę nowego pawilonu. Termin prywatyzacji nie jest znany, ale decyzje mogą zapaść jeszcze w tym roku.

Justyna Paszkiewicz

do “Wstępna zgoda na prywatyzację”

  1. Kasia

    Spółka miała być lekarstwem a okazała się droga do prywatyzacji opłacalnych oddziałów

  2. Mario777

    szpital prywatny będzie wykonywał najprostsze zabiegi (dochodowe) a na dłuższe leczenie to już szpital publiczny (najbardziej kosztowne). Ot cała prywatyzacja służby zdrowia, znowu zarobią koledzy z powiązaniami partyjnymi a ty szary człowieku dalej w kolejkach do lekarzy

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.