Wszyscy czekają na regulamin

Ze składu, w jakim PGE Marma Rzeszów występowała w sezonie 2012, najwyższym KSM-em może pochwalić się Grzegorz Walasek (nz. w czerwonym kasku). Fot. Wit Hadło

ENEA EKSTRALIGA. Tomasz Gollob, Jarosław Hampel lub Nicki Pedersen – kto z tej trójki trafi do PGE Marmy Rzeszów?

Regulamin na sezon 2013 – to najbardziej pożądany w ostatnich dniach dokument przez prezesów klubów Enea Ekstraligi. Od niego bowiem w dużej mierze zależeć będą rozmowy transferowy i kształty drużyn, w jakich przystąpią do kolejnego sezonu.

Wg dobrze zorientowanych w temacie, transferową listę życzeń PGE Marmy Rzeszów otwiera Tomasz Gollob. W dalszej kolejności są: Jarosław Hampel, Nicki Pedersen. Ktoś z tej trójki na pewno trafi do Rzeszowa. Pytanie tylko kto?

Bydgoszcz odpada?
Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że największym konkurentem w wyścigu o pozyskanie Tomasza Golloba dla PGE Marmy Rzeszów będzie Polonia Bydgoszcz. Wszystko jednak wskazuje na to, że bydgoszczanie nie zdołają zgromadzić odpowiednich środków na sprowadzenie swojego wychowanka. W ostatnich dniach nieoczekiwanie do walki o mistrza świata z 2010 roku włączyć miał się ponoć Falubaz Zielona Góra, który jest również zainteresowany, podobnie jak PGE Marma, Jarosławem Hampelem. Czy te dwa kluby rozdzielą między siebie gwiazdy polskiego speedwaya? Z tym może być różnie, bowiem na Hampela chrapkę mają także tarnowskie “Jaskółki”, a niewykluczone, że zostanie on w Unii Leszno.

Najmniejsze szanse Nickiego?
Najgorzej, przynajmniej na tę chwilę, w kwestii jazdy w PGE Marmie Rzeszów stoją szanse Nicki Pedersena. Sam Duńczyk bardzo chętnie wróciłby na Podkarpackie, ale na przeszkodzie mogą stanąć jego wysokie żądania finansowe i wysoki KSM. To właśnie kalkulowana średnia meczowa będzie “rozdawać karty” przy ustalaniu składów na przyszły sezon. Wg niepotwierdzonych jeszcze informacji, maksymalny KSM drużyny ma pozostać na poziomie 41 punktów. Pełny regulamin ma być znany w połowie listopada.

Marcin Jeżowski

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dawid ( kibic marmy )Markiz de Sade Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dawid ( kibic marmy )
Gość
Dawid ( kibic marmy )

Ja chciałbym taki skład :
1.Tomasz Gollob / Jarosław Hampel
2.Rafał Okoniewski
3.Jason Crump
4.Grzegorz Walasek
5.Nicki Pedersen
6.Łókasz Sówka
7.Łukasz Kret / Damian Adamczak
lub:
1.Jarosław Hampel
2.Tomasz Gollob
3.Rafał Okonieski
4.Jason Crump
5.Grzegorz Walasek
6.Łókasz Sówka
7.Damian Adamczak
Czy Gollob I hampel mogą być u nas razem ?

Markiz de Sade
Gość
Markiz de Sade

Myślę, że Pedersen przy swoich żądaniach pracy nigdzie nie znajdzie.