Wszystko zweryfikuje tor

Fot. www.sowkaracing.pl

ŻUŻEL. Łukasz Sówka po roku przerwy ponownie wraca na tory Speedway Ekstraligi.

Wychowanek KM Ostrów Wielkopolski, Łukasz Sówka to jeden z dwóch nowych juniorów w ekipie PGE Marmy Rzeszów. – Zdaję sobie sprawę z oczekiwań, związanych z moją osobą i wierzę, że podołam wyzwaniu, jakie mnie czeka w Rzeszowie – zapowiada ŁUKASZ SÓWKA.

– Po roku przerwy ponownie wracasz na tory Speedway Ekstraligi. Długo zastanawiałeś się nad przeprowadzką do Rzeszowa?
– Chcąc się rozwijać, muszę jeździć z najlepszymi. Rzeszów złożył mi konkretną propozycję i razem z tatą dość szybko podjęliśmy decyzję o zmianie barw klubowych. Mam nadzieję, że to dobra decyzja. Liczę również, że moja dyspozycja nie będzie gorsza, niż w tym sezonie.

– W rozwijaniu talentu mają także z pewnością pomóc starty w Anglii…
– Anglia to twardy orzech do zgryzienia, bo to prawdziwa szkoła żużla. Mam nadzieję, że także na Wyspach będę miał okazję do częstych występów i również tam pokaże się z dobrej strony.

– Miałeś już kiedyś okazję startować na rzeszowskim torze, który należy do najdłuższych w Polsce?
– Tak. Jeździłem w Rzeszowie podczas Ligi Młodzieżowej. Żaden tor mnie nie przeraża. To, że akurat w Rzeszowie jest długi nawet mi pasuje, bo ja lubię szybkość. Zresztą rzeszowski tor jest bardzo podobny do tego w Ostrowie, na którym się wychowałem, tak więc z pewnością będzie mi łatwiej się do niego przystosować.

– Gdzie będziesz miał swoją bazę?
– U siebie w domu. Do Rzeszowa będą dojeżdżał na mecze i treningi. Z przylotami z Anglii też nie powinno być problemów, bowiem połączenia mi pasują, tak więc ta sprawa jest już dograna.

– Jak będą wyglądały twoje przygotowania do sezonu?
– Mam już sprawdzony sposób i w tej kwestii nic się nie zmieniło. Od 1 grudnia trenuję pięć razy w tygodniu, mam również sesje z psychologiem. Obecnie zaś jestem w Czechach i jeżdżę na desce.

– Znane są już składy poszczególnych drużyn Speedway Ekstraligi. Jak twoim zdaniem na tym tle wypada PGE Marma?
– Nigdy nie oceniam szans zespołów i nie rozdaje medali przed sezonem. Wszystko zweryfikuje tor. Liga na pewno się wyrówna. Wierzę, że będzie nas stać na realizację celu, jakim jest miejsce w pierwszej czwórce i będziemy robić wszystko, aby tak się właśnie stało.

Rozmawiał Marcin Jeżowski

SYLWETKA ZAWODNIKA
Łukasz Sówka urodził się 7 listopada 1993 roku w Kaliszu. Licencję żużlową zdał w 2009 roku jako zawodnik KM Ostrów Wielkopolski. W barwach klubu z Ostrowa jeździł w sezonach 2009 i 2011. W sezonie 2010 był zawodnikiem Falubazu Zielona Góra, z którym to klubem nadal ma ważny kontrakt. Do PGE Marmy przeszedł na zasadzie wypożyczenia.
Jego największym indywidualnym sukcesem jest 3. miejsce w finale Brązowego Kasku (2009 rok). Rok później w barwach Falubazu wywalczył srebrny medal DMP a także brązowy medal Klubowego Pucharu Europy.
W sezonie 2012, oprócz startów w PGE Marmie Rzeszów, będzie także bronił barw Wolverhampton Wolves (Wielka Brytania).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments