Wy oszczędzajcie, my nie musimy

Sprawa trzynastek razi szczególnie w obliczu cięć budżetowych i podwyżki podatków. Rząd obciął trzykrotnie pieniądze na aktywizację bezrobotnych, pozostawiając dziesiątki tysięcy młodych ludzi bez nadziei na staż.

Podwyższony został VAT, a skutków tego tłumaczyć nie trzeba. Z każdej strony władza oczekuje od nas obywateli abyśmy oszczędzali, spłacali dług publiczny i zaciskali pasa… najlepiej na własnej szyi.

Tymczasem wciąż pozostawione są bez zmian stare przywileje. Bez żadnego uzasadnienia wypłacane jest dodatkowe roczne wynagrodzenie, dla którego głównym uzasadnieniem jest ustawa z przed 14 lat. Być może urzędnicy mają prawo do dodatkowego wynagrodzenia, ale na pewno nie na zasadzie obligatoryjnie przyznawanego gratisu. Powinna być nagradzana praca i umiejętności. Tylko z drugiej strony kto miałby oceniać i przyznawać premię. Urzędnicy sami sobie?

Artur Getler

do “Wy oszczędzajcie, my nie musimy”

  1. Dominika

    Mają 13 pensję bo przez 12 miesięcy jadą do pracy i nie wiedzą czy wrócą, Wydaje się wam, że tak tylko mówią zapraszam w takim razie na kopalnie! Wydaję się wam że to taki łatwy zarobek. Górnicy oprócz tego że ciężko pracują i utrzymują cały kraj, pracuję przede wszystkim w warunkach których przeciętny człowiek nawet sobie nie wyobraża.. Pracują w błocie, pyle, ze szczurami, w strefach zagrożenia metanowego, na wysokościach bez zabezpieczenia, z obciążeniami ok 120 kg muszą chodzić z miejsca na miejsce pojedynczo, oświetla im jedynie lampa, a wiec mają słabą widoczność, na dole nie jest równo jak w muzeum, jest ślisko są wycieki wody do tego dochodzi jeszcze temperatura itd.. Codziennie na kopalni jest po kilka wypadków, o których już nawet się nie mówi bo są na porządku dziennym. Przepisy BHP mają tak skonstruowane że jakby chciało się ich przestrzegać to kopalnia w ogóle by nie ruszyła. A w razie wypadku to zawsze jest niby wina górnika, bo nie przestrzegał BHP, połowa z nich chodzi bez palców. Nawet jak przeżyją to mają pylice i chory kręgosłup. A wiecie ile dostają w ogóle górnicy pensji? dostają od 2 do 3,5 tysięcy na rękę. To że średnia to niby 5800,. Ludzie opamiętajcie się średnia wliczyła też w to wszystko tych wszystkich odgórnych.. Wiec odwalcie się od tych naprawdę poczciwych chłopców. Jeśli jesteście tacy mądrzy to wyślijcie swoich synów do tej pracy, albo idźcie sami skoro to taki fajny zarobek. Nie wiem za to kto trwoni tyle czasu in pieniędzy na pisanie takich beznadziejnych artykułów.

  2. sonia

    dla mnie to dramat – dlaczego te „l.u….mpy urzędnicze które nic nie wypracowują maja ta trzynastą pensję …….? oczywiście z naszych podatków to jest skandal ale w kraju reżimu to jest możliwe- policjant który siedzi za biurkiem przez 15 lat jak również ten co goni po melinach za przestępcami odchodzą w tym samym czasie na emeryturę – a co ten za biurkiem zrobił więcej???????gó….o

  3. xxxxx

    Budżetówka to kompletne dno,sfera oderwana od rzeczywistości gospodarczej,stara pozostałość poprzedniego systemu gospodarczego !! najwyższy czas na zmiany!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.