Wybudują Centrum Wystawienniczo-Kongresowe

Tak będzie wyglądało Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, które wybudowane zostanie w Jasionce w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym. Fot. Archiwum RARR

RZESZÓW, JASIONKA. Inwestycja będzie kosztować aż 102 mln zł.

W miniony piątek (14 bm.) Zygmunt Cholewiński, wicemarszałek województwa podkarpackiego, i Bożena Lubińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, podpisali umowę o dofinansowanie budowy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego. Inwestycja ma kosztować 102 mln zł i będzie gotowa 30 grudnia 2015 roku.

Uroczystość odbyła się w budynku Inkubatora Technologicznego w Jasionce. Celem budowy Centrum Wystawienniczego jest stworzenie platformy transferu idei, myśli i informacji, a także prezentacji i wymiany towarów, usług i technologii pomiędzy mieszkańcami, przedsiębiorcami, naukowcami i administracją a podmiotami reprezentującymi inne regiony kraju i świata.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe będzie się mieścić na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego w strefie S1 – tzw. przylotniskowej. Łączna powierzchnia obiektu to 27 tys. 552 mkw. Maksymalna wysokość budynku – (od poziomu parteru) – 23,5 metra. Maksymalna liczba stoisk o wymiarach 3 na 4 metry (12 mkw.) – ok. 282.

Główny celem projektu budowy centrum jest zwiększenie udziału osób prowadzących działalność gospodarczą na Podkarpaciu. Dzięki tej inwestycji przedsiębiorcy mieliby dostęp do najnowszych światowych technologii. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe będzie bryłą elipsoidy i stanowić ma funkcję wystawienniczą wraz z przestrzenią biurową do obsługi wystaw i obsługą gastronomiczną w formie cateringu.

Druga bryła będzie miała kształt odwróconego stożka. Będzie tam część kongresowa, dwie sale konferencyjne, zaplecze gastronomiczne: restauracja, sala bankietowa oraz na drugim piętrze kondygnacja biurowa.

- Właścicielem działek oraz beneficjentem projektu jest województwo podkarpackie. Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego jest partnerem w projekcie – poinformował Krzysztof Kłak, prezes RARR. – Po naszej stronie było przygotowanie wniosku o dofinansowanie i wykonanie dokumentacji projektowej. RARR będzie prowadził realizację inwestycji.

and

do “Wybudują Centrum Wystawienniczo-Kongresowe”

 1. ROMAN

  no tak bardzo trafne uwagi P. Komara- czy wykonawcy inwestycji wpłaca do wyznaczonego banku – kwoty gwarancyne – zabezpieczające ;- nieterminowość / nieprzewidziane sytuacje w trakcie realizacji inwestycji /
  czy inne problemy; aby potem nie okazało się po raz kolejny że wszyscy chcieli dobrze ale wyszło jak zwykle i z nowu czekaj tatka latka na centrum.

 2. Komar

  Proponuję by rzeszowskie redakcje zainteresowały się stopniem zaawansowania projektu architektoniczno-budowlanego… :)Kto i w jakim składzie go wykonuje? Czy umiejętności tego zespołu gwarantują terminowość i fachowość rozwiązań projektowych? Czy zespół projektowy ma licencje na oprogramowanie??? Czy prognozowane 102mln jest w jakikolwiek sposób weryfikowane kosztorysowo przez projektantów???

 3. iza

  Idee i jeszcze raz idee a skończy się na tym, że wesela będą robić w sali bankietowej.

 4. janles62

  na tym zadupiu co nawet nie chce się przyłączyć do Rzeszowa,i co kółka rolnicze będą obradować

 5. klecha

  dlaczego tam a nie w mielcu albo przemyślu, rzeszów tylko jest na podkarpaciu

  • ziom

   może dlatego że jest jego stolicą i wizytówką? widzę komentarz wystawiony przez mieszkańca któregoś z tych miast :) obstawiam mielec :) i pozdrawiam :D

  • Michał

   Może dlatego że Rzeszów leży w samym środku województwa, jest 3x większy od Mielca, obok jest jedyne międzynarodowe lotnisko w regionie. Pewnie znalazło by się więcej argumentów.

 6. Moher

  A obwodnica Sokołowa Malopolskiego, Niska i Stalowej Woli ? Chyba trzeba zapomnieć. Koszty utrzymania tego obiektu wyssą wszystkie wojewódzkie (czyli nasze) pieniądze.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.