Wybudują Centrum Wystawienniczo-Kongresowe

Tak będzie wyglądało Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, które wybudowane zostanie w Jasionce w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym. Fot. Archiwum RARR

RZESZÓW, JASIONKA. Inwestycja będzie kosztować aż 102 mln zł.

W miniony piątek (14 bm.) Zygmunt Cholewiński, wicemarszałek województwa podkarpackiego, i Bożena Lubińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, podpisali umowę o dofinansowanie budowy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego. Inwestycja ma kosztować 102 mln zł i będzie gotowa 30 grudnia 2015 roku.

Uroczystość odbyła się w budynku Inkubatora Technologicznego w Jasionce. Celem budowy Centrum Wystawienniczego jest stworzenie platformy transferu idei, myśli i informacji, a także prezentacji i wymiany towarów, usług i technologii pomiędzy mieszkańcami, przedsiębiorcami, naukowcami i administracją a podmiotami reprezentującymi inne regiony kraju i świata.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe będzie się mieścić na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego w strefie S1 – tzw. przylotniskowej. Łączna powierzchnia obiektu to 27 tys. 552 mkw. Maksymalna wysokość budynku – (od poziomu parteru) – 23,5 metra. Maksymalna liczba stoisk o wymiarach 3 na 4 metry (12 mkw.) – ok. 282.

Główny celem projektu budowy centrum jest zwiększenie udziału osób prowadzących działalność gospodarczą na Podkarpaciu. Dzięki tej inwestycji przedsiębiorcy mieliby dostęp do najnowszych światowych technologii. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe będzie bryłą elipsoidy i stanowić ma funkcję wystawienniczą wraz z przestrzenią biurową do obsługi wystaw i obsługą gastronomiczną w formie cateringu.

Druga bryła będzie miała kształt odwróconego stożka. Będzie tam część kongresowa, dwie sale konferencyjne, zaplecze gastronomiczne: restauracja, sala bankietowa oraz na drugim piętrze kondygnacja biurowa.

– Właścicielem działek oraz beneficjentem projektu jest województwo podkarpackie. Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego jest partnerem w projekcie – poinformował Krzysztof Kłak, prezes RARR. – Po naszej stronie było przygotowanie wniosku o dofinansowanie i wykonanie dokumentacji projektowej. RARR będzie prowadził realizację inwestycji.

and

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
ROMANKomarizajanles62Michał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

no tak bardzo trafne uwagi P. Komara- czy wykonawcy inwestycji wpłaca do wyznaczonego banku – kwoty gwarancyne – zabezpieczające ;- nieterminowość / nieprzewidziane sytuacje w trakcie realizacji inwestycji /
czy inne problemy; aby potem nie okazało się po raz kolejny że wszyscy chcieli dobrze ale wyszło jak zwykle i z nowu czekaj tatka latka na centrum.

Komar
Gość
Komar

Proponuję by rzeszowskie redakcje zainteresowały się stopniem zaawansowania projektu architektoniczno-budowlanego… :)Kto i w jakim składzie go wykonuje? Czy umiejętności tego zespołu gwarantują terminowość i fachowość rozwiązań projektowych? Czy zespół projektowy ma licencje na oprogramowanie??? Czy prognozowane 102mln jest w jakikolwiek sposób weryfikowane kosztorysowo przez projektantów???

iza
Gość
iza

Idee i jeszcze raz idee a skończy się na tym, że wesela będą robić w sali bankietowej.

janles62
Gość
janles62

na tym zadupiu co nawet nie chce się przyłączyć do Rzeszowa,i co kółka rolnicze będą obradować

klecha
Gość
klecha

dlaczego tam a nie w mielcu albo przemyślu, rzeszów tylko jest na podkarpaciu

ziom
Gość
ziom

może dlatego że jest jego stolicą i wizytówką? widzę komentarz wystawiony przez mieszkańca któregoś z tych miast :) obstawiam mielec :) i pozdrawiam :D

Michał
Gość
Michał

Może dlatego że Rzeszów leży w samym środku województwa, jest 3x większy od Mielca, obok jest jedyne międzynarodowe lotnisko w regionie. Pewnie znalazło by się więcej argumentów.

Moher
Gość
Moher

A obwodnica Sokołowa Malopolskiego, Niska i Stalowej Woli ? Chyba trzeba zapomnieć. Koszty utrzymania tego obiektu wyssą wszystkie wojewódzkie (czyli nasze) pieniądze.